BU GİDİŞLE AZ KALDI!

Ekleyen admin on Eki 9th, 2019 kategori : Haydar Ahi. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Genelkurmayın adı değişiyor

Genelkurmay Başkan Paşa  ile ismi lazım değilin geçen gece saat 02:00 sıralarında  Ankara’nın Bentderesi semtinde bir yerlerde gizlice buluştukları ortaya çıktı. Paşa ile ismi lazım değilin TSK üzerinde yeni bir yapılanma için buluştukları iddiaları ortaya atıldı.

Sabah saatlerine kadar süren toplantıdan çıkan sonuca göre yeni yapılanmada  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin adı „Türk Silahsız Kuvvetleri Genel Müdürlüğü„ olarak değiştirilecek. Genelkurmay Başkanı ise „Genelkurmay Genel Müdürü„ diye anılacak ve diyanetten sorumlu devlet bakanlığına bağlanacak. Bu yapılanmaya sıcak bakan Paşa’nın „ Aman sanki silahlı kuvvetler olduk da ne oldu, biraz da silahsız kuvvetler olalım. Hem silahsız kuvvetler olursak asker intiharlarının ve yanlışlıkla birbirlerini vurmalarının önüne geçebiliriz. iddiaları gelen haberler arasında.
Ayrıca:
Kara Kuvvetleri Komutanlı’ğının  adı Kara Kuvvetleri Daire Başkanlığı,

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın adı Hava Kuvvetleri Daire Başkanlığı,

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın adı Deniz Kuvvetleri Daire Başkanlığı,

Jandarma Genel Komutanlığı’nın adı ise Jandarma Daire Başkanlığı olarak değiştirilecek.

Bugüne kadar askeriyenin sır deposu olarak kullanılan Kozmik Oda ise mescit olarak kullanılacak.

Bu komutanlıkların ve Kozmik Oda’nın  da Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlanacağı söyleniyor.
İllerde bulunan alay-garnizon  komutanlıkları ise yeni yapılanmaya göre „ Türk Silahsız Kuvvetleri İl Müdürlüğü„olarak değiştirilecek. Kulislere göre Türk Silahsız Kuvvetleri İl Müdürü olmak için ille de asker kökenli olma şartı aranmayacak. Müftülük makamına ermiş kişilerin bile bu görevi layıkıyla yerine getirebilecekleri bildirildi. Haberi duyan birçok müftünün Ankara’da destek aramaya başladıkları konuşulmaya başladı..

İlçeler ve nahiyelerdeki  jandarma komutanlıkları ise „jandarma müdürlüğü“ adını alacak. Jandarma Müdürlüğü’nün ilçenin en yaşlı imamına bağlı olarak çalışacağı gelen söylentiler arasında.

Ayrıca bu yapılanmanın hayata geçmesinden  sonra “ her kışlaya en az üç cami, her jandarma karakoluna  bir mescit“ uygulaması projesini başlatacağı söylentileri dolaşmaya başladı.

 

Not: -Ankara Cebeci de bulunan Harita Genel komutanlığı‘nın adı, Harita Genel Müdürlüğü olarak değiştirildi!!!

-Askeri Okullar, askerliğini bile yapmamış İmam Hatip mezunları tarafından yönetiliyor!!!

İnşallah bunlar sadece dedi kodudan ibarettir.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu