Sorgun Belediyesi Çanakkale gezisi düzenledi

Ekleyen admin on Eki 8th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, kültürel faaliyetler kapsamında Sorgunlu kadınlara yönelik Çanakkale gezisi düzenledi.

Gezi kafilesi ilk olarak Osmanlı devletine başkentlik yapmış olan Bursa’yı ziyaret etti.

Sorgunlu kadınlar uzman rehber eşliğinde Bursa da Osman Bey ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane tepesi, Kapalı Çarşı ve meşhur Koza Han, Ulu Camiyi ziyaret ettiler.

Bursa’da ki gezilerini tamamlayan kafile Çanakkale’ye geçerek Çanakkale merkezdeki Aynalı Çarşı gezdi.

Ardından Gelibolu Yarımadası tarihi milli parkına geçen kafile burada, Kilit Bahir, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şahin dere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu, Alçı Tepe Köyü, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Kaba Tepe Tanıtım Müzesi ve simülasyon merkezini ziyaret ederek, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, bir tarihin yazıldığı Bursa, Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası’nda bulunmanın Sorgunlu bayanlara yaşatmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek “Belediyelerin bir önemli görevi de sosyal aktivitelere öncelik vermektir. İnsanlarımızın kültürünü, tarihini daha yakından tanımalarına olanak sağlamaktan son derece mutluyuz” dedi.

Çanakkale gezisine katılan kadınlar, çok heyecanlı ve bilgilendirici bir gezi yaptıklarını, bu nedenle geziyi düzenleyen Sorgun Belediye Başkanı Ekinci’ye teşekkür ettiklerini belirttiler. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu