YOZGAT’IN GÖNÜL ELÇİLERİ BOZOK ÜNİVERSİTESİ’NDE

Ekleyen admin on Eyl 10th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat’ın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin yanı sıra örf adet, gelenek ve kültürünü tanımak ve tanıtmak amacıyla Yozgat Belediyesi’nin organizasyonu ile 81 ilden bir temsilcinin katıldığı “Yozgat’ın Gönül Elçileri” projesi kapsamında Yozgat’ta gelen gençler üniversitemizi ziyaret etti.

Üniversitemiz Erdoğan Akdağ kampüs yerleşkesini  gezen ve daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın misafiri olan gençler,  Üniversitemizin fiziki ve genel durumunu yerinde gördü.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gençlerle bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  81 ilden Yozgat’a gelen gençlerimizi Yozgat Bozok Üniversitesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Üniversitemiz  hakkında gençlere bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi  Fakülteleri, Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları, spor tesisleri ve sosyal donatıları her geçen gün büyüyen ve gelişimini sürdüren bir üniversite. Üniversiteler bir şehrin lokomotifi. Yozgat Bozok Üniversitesi de  bölgesel kalkınmayı sağlayacak bir dinamiğe sahip.  Fiziki ve genel alt yapı açısından oldukça iyi durumda. Üniversite yönetimi olarak  Üniversitemiz ile ilgili  hayalimiz,  bölgesel kalkınmayı sağlayacak ve ülkesine bu anlamda katkı sağlayacak  bir marka üniversite haline  getirmek”  dedi.

“Yozgat’ın Gönül Elçileri” projesi kapsamında  81 ilden gelen gençlerin Yozgat Bozok Üniversitesi’ni yakinen görme ve  tanıma fırsatı bulduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Bu, bizim açımızdan önemli. Bozok Üniversitesi’nin potansiyelini, imkanlarını fırsatlarını gören gençlerimiz kentlerine döndüklerinde arkadaşlarına,   Bozok Üniversitesi’nin okunması gereken güzide eğitim yuvası olduğunu mutlaka söyleyeceklerdir. Dolayısıyla bu projeyi önemsiyor ve Yozgat Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. 81 ilden gençlerimiz Yozgat’ın tarihi turistik ve doğal güzelliklerini görmesi bu coğrafyayı insanlarını, kültürünü  tanıması önemli.   81 ilin bir bölünmez bütün olduğunu düşündüğümüzde 81 ilde artık Yozgat’ı temsil eden  gönül elçilerimiz var. Bizim için asıl olan birlik ve beraberlik içerisinde  geleceğimiz olan siz gençleri millet şuuru içerisinde geleceğe hazırlamak  olmalı.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra günün anısına misafirlerine çeşitli hediyeler takdim eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, gençlerle sohbet ederek ayrı ayrı ilgilendi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu