Kimi durumlar

Ekleyen admin on Ağu 6th, 2019 kategori : Yekta Güngör Özden. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Toplum yaşamının ışıklı, gölgeli ve karanlık yanları olması doğaldır. Ancak, zamanın ve ortamın bu doğal yapılarını herkes kendisi için geçerli kılar. İyi kullandığımız zaman ışıklı, kötü kullandığımız zaman karanlıktır. Özellikle siyasal amaçlarla, nedenlerle ve çoğunlukla ilkellikle zamanı boşa geçirmekten öte, kötü geçirdiğimizi bilmeliyiz. Ortak ve ulusal varlıklarımızı, değerlerimizi partizanlıkla, çıkarcılıkla yıpratıp yıkmakta, kişisel güdülerimizle kusurlarımıza ağırlık ve öncelik vererek yitiklere neden olmaktayız.

Anayasal yansızlığını (mad.103), ulusal birliği temsil yükümlülüğünü (mad. 104) hiçe sayarak partizanlığın en koyu durumlarını sergileyen Bay RTE, diktayı anımsatan tek adam yönetimiyle rejimin niteliğini eylemli olarak değiştirmiştir. Zamanı, koşulları, durumu, ortamı, olanakları, karşıtlık ve yoksunluklarla tüm güçlükleri gözardı ederek cumhuriyetin kuruluşunu, ilk yıllarını ve kurucularını eleştirmeyi sürdürmektedir. Partisinin toplantılarında açık ve dolaylı sözlerle bu tutumu izlenmektedir. Ama Demokrat Parti dönemine olumsuz bir değinmesi yoktur. Sanırız taban, çevre, bağ aynı.

Eğitim Bakanlığı, haremlik selâmlık olarak plânlanan ve dinsel söyleşiler yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı kamplarına ücretsiz öğrenci göndermekle eleştiriliyor. Dinsel öğretime verdiği ağırlıkla tepkilere neden olan Bakanlığın çağın neresinde olduğu tartışılıyor. Tarikat kamplarıyla öğrencilere tatil iyilik değildir.

Jandarma Genel Komutanlığı girişine yeniden konulan heykelin bu kez Atatürk’süz ve Bayrak’sız olması da kınanıyor.

ABD’nde 28 ay hapis yatan Halkbank önceki genel müdür yardımcısı Hakan ATILLA’ ya RTE’ın ilgisi ve sıcak çağrısı sahiplenme sözleri de ilgiyle karşılanmıştır.

Merkez Bankası’nın yeni uygulamasıyla ekonomik sorunlar ilgi odağındadır. Suriye sorunu da önemini korumaktadır. Önümüzdeki günler bakalım iç durumlar, dış ilişkiler ne olacak?

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu