Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvası sonuçlandı

Ekleyen admin on Ağu 6th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Sorgun Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvası sonuçlandı.

Faaliyetin amacının spor bilincini uyandırmak, sağlıklı yaşamı özendirmek, zararlı alışkanlıklardan korumak olduğunu belirten Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent Tunçer, “Dinimi öğreniyorum, spor yapıyorum” projesi kapsamında düzenlenen turnuvaya 14 takımın katıldığını ve Garajlar Yeni Cami Kur’an Kursu futbol takımının şampiyon olduğunu söyledi.

Gençlik ve spor ilçe müdürlüğü ile Sorgun Müftülüğü arasında 2016 yılında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesince camilerde spor kursları verilmesi, camiler arası futsal ve futbol turnuvası sporculara yönelik dini eğitimler gibi 4 yıldır birçok sportif faaliyet düzenledikleri bilgisini veren Tunçer “Bu turnuvalarımızın 4’üncüsü 3 Temmuz tarihinde İlçemiz Stadyumunda başladı ve 22 Temmuz tarihinde oynanan Garajlar Yeni Cami Kur’an Kursu, İmam Hatip Uygulama Camii Kur’an Kursu futbol takımları arasında oynanan final maçıyla sona erdi. Bu gün de burada madalya ve kupalarını veriyoruz” dedi.

Sorgun Belediyespor Başkanı Ergin Gül’de törende yaptığı konuşmada turnuvada başarılı olan bazı öğrencilerin Sorgun Belediyespor, Gençlikspor ve Çiğdemlispor alt yapılarına gönderilerek lisan çıkartıldığını ifade ederek “Sporda geçerli olan 3 kuralı Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ demekle çok güzel özetlemiş. Şimdi sizler Kur’an öğrenerek ahlaklı olmayı öğrenip, spor yaparak da zekanızı ve çevikliğinizi geliştirdiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent Tunçer, İlçe Müftüsü Hasan Görer ve Sorgun Belediyespor Başkanı Ergin Gül tarafından takımlara madalyaları ve kupaları verildi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu