Başkan Ekinci icraatlarını anlattı

Ekleyen admin on Tem 30th, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Belediye Başkanı Erkut Ekinci ve STK başkanları tarafından çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.

BAŞKAN EKİNCİ’DEN GAZETECİLERE ZİYARET VE YEMEK

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan yerel gazetecilere yemek verdi.

Üçtepeler Belediye Sosyal Tesislerinde akşam verilen yemeğe, Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Başkan Yardımcısı Kadir Kaygusuz, Sorgun Belediyespor Başkanı Ergin Gül ve gazeteciler katıldı.

Yemekte konuşan Başkan Ekinci yemeğe katılan gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak, özellikle yerel basının  çok zor şartlar altında görev yaptıklarını dile getirerek “Aynı zamanda Türk basınından sansürün kaldırılmasının 111′inci yıldönümü olan bu günde görevinizi her türlü zor koşullarda çalışarak yerine getirmenizi yürekten takdir ediyorum. Hiçbir şekilde kağıt mürekkep desteği almadan, halkımıza en hızlı yol ile en kısa sürede, en doğru haberi ulaştırmaya çalışan sizler aynı zamanda bir önemli görevi yerine getiriyorsunuz. Sizler, halkın haber alma, bilgi edinme hakkının olmazsa olmazı, savunucusu ve temsilcilerisiniz. Bugüne kadar hep doğru, tarafsız, objektif bilgiyi, topluma ulaştırmanın gayreti içinde oldunuz. Bundan sonra da aynı sorumlulukla hareket edeceğinize inancım tamdır. Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarının bayramını kutluyor, huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum’’ dedi.

İCRAATLARINI ANLATTI

Ekinci, göreve başladıktan sonra personelle ilgili önemli kararlar aldıklarını, işçilerin ücretlerine artış yaptıklarını, temizlik işçilerine sabah kahvaltısı vermeye başladıklarını, personelin performansı, verimli çalışması hususunda tedbirler geliştirdiklerini, bu alana hizmet edecek olan İnsan Kaynakları Birimi’ni kurduklarını söyledi.

Kent bilgi sistemi adıyla yeni bir çalışma başlattıklarını vurgulayan ekinci, bu çalışma sonuçlandıktan sonra ihtiyaç sahibi, kimsesiz, yaşlı ailelere onların talebi olmadan düzenli olarak yardım yapılabileceğini, ramazanda 37 aileye öğle ve akşam olmak üzere evlerine yemek götürerek bunun ilkini gerçekleştirdiklerini “ifade etti.

Ekinci ”Her askere giden gencimize 150 Tl. zengin- fakir gözetmeden asker harçlığı verdiklerini” kaydetti.

Atatürk Bulvarı ve İmam Hatip Caddesi’nin bağlantı yerinde kavşak çalışması yapılacağını, kavşaklara sosyal içerikli, Sorgun’u sembolize eden figür ve ışıklandırma konacağını” belirtti.
Başkan Ekinci, istişare ve eleştiriye açık olduklarını, olumlu veya olumsuz tepkileri her zaman dikkate aldıkları” bilgisini verdi.

ESKİ BELEDİYE BİNASI SONBAHARDA YIKILACAK

Eski belediye binasının sonbahar mevsiminde yıkılacağını da belirten Ekinci, “eski belediye meydanında bulunan esnafların 30 Eylül tarihine kadar iş yerlerini boşaltmalarını istediklerini onuncu ay içerisinde çatı katından yıkıma başlayacaklarını söyledi. Buraya 1 veya 2 katlı işyeri, dükkan yapılacağını, üstünün de tamamen sosyal alan olacağını” söyledi.

ÜÇ CADDE YENİ BAŞTAN

Ekinci, Atatürk Bulvarı, İlyas Arslan Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi ile ilgili maliyet çalışması yaptıklarını belirterek, “Bu üç cadde de alt yapı ve asfalt çalışması maliyeti hesaplıyoruz. Maliyetlerin uygun olması halinde üç caddenin yeni baştan yapılacağını sözlerine ekledi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu