Millet Bahçesi için yeni yer önerisi

Ekleyen admin on Tem 16th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katkısı ve destekleri ile Sorgun’a kazandırılan Millet Bahçesi için yeni yer önerisinde bulunduklarını belirtti.

Türkiye’de kurulması planlanan 22 adet Millet Bahçesi’nin bir tanesinin Sorgun’a yapılmasının ilçe için büyük bir kazanım olduğunu vurgulayan Ekinci “ Millet Bahçesi ile ilgili Yeni Çeltek Kömür İşletmesi yetkilileri ile 2-3 kez hem Ankara, hem de burada görüşme yaptık. Millet Bahçesi bildiğiniz gibi Yeni Çeltek Kömür İşletmesinin eski kömür havzası yerine yapılması planlanıyordu. Burası  belediyeye ait olmadığı için bazı sorunlar çıkmış, gerek önceki belediye başkanımız zamanında ve gerekse benim dönemimde bu sorunları aşmak mümkün olmamıştı. Gerek Hükümet tarafı ve gerekse bu konu ile ilgilenen bakanlık görevlileri Millet Bahçesinin oraya yapılmasının uygun olmadığını söylüyorlar. Toplumdan bir şey saklamak yada kapalı kapılar arkasında bir şeyleri vatandaşla paylaşmamayı ben doğru bulmuyorum. Vatandaşın her şeyi bilmeye hakkı var. Millet bahçesinin bu güne kadar yapılamamasının tek sebebi Yeni Çeltek Kömür İşletmeleridir. Bizde Bakanlık yetkilileri ile görüşerek onlara başka bir alan gösterdik. Mükremin Göletinin çevresinin bu proje için çok uygun olduğunu belirttik. Bununla ilgili Sayın Valimize de talebimizi ilettik. Eğer onlarda uygun bulurlarsa, gerekli yazışmaları yapacağız. Buranın Millet Bahçesi olarak daha uygun olacağını düşünüyorum” dedi.

BEŞYÜZ KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Diğer yandan Başkan Ekinci iki hafta önce İstanbul’a yaptığı ziyarette,  Sorgun’da faaliyetini yürütün bir tekstil firması yetkilileri ile görüştüğünü, ilçedeki faaliyet alanlarını daha da geliştirmeleri yönünde yetkililerden söz aldığını ifade etti.

Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, firmanın İstanbul’da ki çalışmalarını yerinde incelediğini belirterek “Firmanın organize çalışmasını merak ettiğim için gittim. Gördüm ki çok profesyonel olarak çalışan bir firma. Yani tasarım ekibi ayrı, pazarlama ekibi ayrı, üretim ekibi ayrı. Hakikaten çok profesyonel çalışan bir firma. Bu çalışmaları gördükten sonra, onlara Sorgun’daki yatırım alanlarını genişletmeleri tavsiyesinde bulundum. Yatırımın önünü açma noktasında Belediye olarak her türlü desteği vereceğimizi ilettim. Kendileri daha sonra bizi ziyarete geldiler. Görüşmelerimiz sonunda ilk etapta 500 kişiyi istihdam sağlayacak bir proje hazırlamaya karar verdik. Ama bazı problemler ve planları var. Onlar eğer bu sorunları aşarsa 500 kişiye istihdam alanı açmış olacağız” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu