Kur’anı ilk öğrenip hediyeleri kaptılar

Ekleyen admin on Tem 16th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Kur’anı Kerim Kursu’na katılan öğrencilerden Kur’anı ilk öğrenen iki öğrenciye bisiklet hediye edeceğini ifade eden Sorgunlu işadamı Fatih Gözübüyük sözünü tuttu.

Çocukların Kur’anı küçük yaşta daha kolay öğrendiklerini, bu yüzden de Kur’anı küçük yaşta öğrenmenin teşvik edilmesi gerektiğini belirten Gözübüyük “Çocuklarımızın da Kur’an-ı Kerimi güzel bir şekilde öğreneceği yer camilerimizdir. Çocuklar bizim geleceğimiz, onun için bizlere çok büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızı Kuran kurslarına ve camilere gönderme gayretinde olmalıyız, hocalarımız da çocuklarımıza güzel bir şekilde Kur’an eğitimi vermeli ve çocuklarımıza camiyi sevdirmeliler” şeklinde konuştu.

İLK ÖĞRENİP HEDİYEYİ ALDILAR

Diğer yandan Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Yaz Kur’an Kursu’nda Kur’anı Kerimi ilk öğrenen iki öğrenciye sorgunlu iş insanı Fatih Gözübüyük tarafından vaat edilen iki bisiklet sahiplerini buldu.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, bu şekilde teşviklerin öğrencilerde okuma arzusunu artırdığına dikkat çekerek “İş insanımız Fatih Bey, 26 Haziran’da başlayan kursumuzda Kur’anı ilk öğrenen 2 öğrenciye bisiklet hediye edeceği sözünü vermişti. Aradan geçen 15 gün gibi kısa bir sürede Ravza Özdemir ve Serpil Bölükbaşı isimli öğrencilerimiz Kur’anı öğrenip okumaya başladılar ve hediye bisikletlerini aldılar. Bunun üzerine Fatih Bey Sorgun İmam Hatip ortaokulunda açtığımız kursta da aynı başarıyı gösterecek iki öğrenciye daha bisiklet, ayrıca 10 öğrenciyi de giydirme sözü verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. (MEHTAP DOĞAN)

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu