Yozgat’a yeni stat yapılmalı

Ekleyen admin on Tem 16th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Stadı’nın 3. Lig standartlarına uygun görülmemesi konusunu değerlendirirken, Yozgat’a yeni bir stadın yapılması gerektiğini bir kez daha yeniledi.

Keven, Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerince yapılan incelemede Yozgat Stadının 3’ühcü Lig müsabakalarının oynanmasına maalesef uygun görülmediğini hatırlattı. Keven, ‘Standartlara uygun görülmeyen stadımızdan sorumlu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri böyle bir durumun oluşacağını önceden bilmiyorlar mıydı? İlimizde görev yapan kurum amirlerinden Yozgat için daha ilgili olmalarını istirham ediyorum. Yozgat’a yeni bir stadyum yapılması gerektiğini tekrar yineliyorum. Bu konuyu Sayın Bakan’a tekrar hatırlatacağım. Konu Yozgat olunca bürokrasiye tekrar tekrar hatırlatmak gerekiyor. Yozgat’ı görmezden gelmek ne yazık ki alışkanlık haline getirilmiş. Yozgat bunu hak etmiyor!” diye konuştu. Yaklaşık bir buçuk ay önce TBMM’de söz alarak Yozgat’a yirmi bin kişilik stadyum vaatlerini hatırlatan Keven, Yozgatspor’a yerel seçim öncesi söz verilen ardından da unutulan yeni stadyum projesinin bir an önce başlamasını talep etti.

Statta çalışmalar devam ediyor

Diğer yandan TFF Üçüncü Ligi’nde mücadele edecek olan Yozgatspor’un müsabakalarını oynayacağı Bozok Stadında çalışmalar devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan incelemeler sonucunda Bozok stadının Üçüncü Lig müsabakalarının oynanmasına uygun olmadığı yönünde rapor hazırlanmıştı. 26 maddeden oluşan eksik listesinin Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne gönderilmesinin ardından hemen Bozok Stadında çalışmalar başlatıldı. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından listede yer alan maddeler tek tek incelendikten sonra Bozok Stadında tadilat çalışmalarına başlandı. Halen devam eden tadilat çalışmalarının bu ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu