REKTÖR KARADAĞ“TANAP MOBİLİZASYON KAMPINA TALİBİZ”

Ekleyen admin on Tem 9th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında, Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesine kurulan ve çalışmalar tamamlandıktan sonra Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne devredilen mobilizasyon kampına Bozok Üniversitesi rektörlüğü talip oldu.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Yozgat İl Afet Ve Acil Durum Müdür Vekili Abdulkadir Karakoç ve Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur’un katılımı ile beldede bulunan mobilizasyon kampında incelemelerde bulunarak kampın fiziki ve genel durumunu yerinde gördü.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi olarak TANAP Mobilizasyon Kampına talibiz. Buranın üniversitemize devri ile ilgili işlemlere başlayacağız.Mobilizasyon kampı yaklaşık 300 dönümlük arazi üzerine kurulmuş,  bünyesinde çok amaçlı sosyal tesisler,  yürüyüş yolları, spor salonları, sağlık kliniklerinin bulunduğu büyük bir yaşam alanı olarak inşa edilmiş. Bu kamp TANAP tarafından AFAD’a devredilmiş ve biz de AFAD’dan burayı isteyeceğiz. Kampın en önemli sorunu istimlak. Bu sorunu çözebilirsek üniversitemize yeni bir alan daha kazandırmış olacağız. Burasının üniversitemize devri gerçekleşir ise hayal ettiğimiz bir projemiz var ve inşallah o projemizin merkezi olur.” dedi.

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur’da kampın üniversiteye devredilmesinden sonra yol ve çevre düzeni başta olmak üzere diğer alt ve üst yapı hizmetlerini yapma sözü verdi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu