Avukat Şahin’den Yozgat’ta güreşe büyük katkı

Ekleyen admin on Tem 9th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

İstanbul’da Serbest Hukuk Bürosu Bulunan Avukat Satılmış Şahin, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde düzenlenen güreşlerde üst üste üçüncü kez Güreş Ağalığını kazanarak ata sporu güreşe büyük katkı sağladı.

Gurbetçiler Şöleni kapsamında yapılan Sorgun Yağlı Güreşlerinde ilk güreş ağalığını 2017 yılında alan Şahin, bu yıldan sonra yapılan iki yağlı güreşin ağalığını da alarak Yozgat tarihinde bir ilke imza attı.

Üç yıl üst üste yağlı güreş ağalığı unvanına sahip olan Şahin, bu yıl altın kemerin de sahibi oldu.

Kırkpınar başpehlivanlarından Ramazan Yarar, Satılmış Şahin’in yaptığı yardımlarla ata sporu güreşe büyük katkılar sağladığını ve bu sayede Yozgat’ta üst düzeyde olan güreş sevgisini daha da üst seviyelere çektiğini belirtti.

-SATILMIŞ ŞAHİN KİMDİR

1957 yılında Yozgat Akdağmadeni İlçesi’nin Umutlu Kasabası’nda doğan Şahin, ilk, orta ve lise eğitimini Yozgat’ta tamamladı. 1982 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Ankara’da memur olarak göreve başladı. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Şahin, atamasını İstanbul Kadıköy’e yaptırarak, bir yandan meslek hayatına, bir yandan da öğrenimine devam etti.

Satılmış ŞAHİN, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1989 yılında Şahin Hukuk Bürosu’nu kurarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

Halen Kartal’daki bürosunda avukatlık mesleğine devam eden, tarihe, sanata, kitaplara ilgisi olan “Sevda Güneşi” ve “Eğip Bükmeden” isimli şiir kitapları bulunan Şahin evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu