Başkan Ekinci projelerini anlattı

Ekleyen admin on Tem 9th, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, Sorgun’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek, göreve geldikleri ilk günden bu yana ve önümüzdeki günlerde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ekinci, öncelikli projelerinin başında ilçeye bir meydan kazandırmak geldiğini ifade ederek, eski Belediye Binasının yıkılarak yerine bir meydan yapılacağını belirtti.

Eski Belediye Binasının Sorgun’un imajını bozduğunu dile getiren Ekinci “İlçe merkezinde bulunan eski belediye binamızı yıkarak yerine yeni bir meydan yapma çalışmalarımız sürüyor. Yapacağımız alanda zemin üstünde herhangi bir bina olmayacak. Düşüncemiz, yerin altına doğru bir alış veriş merkezi yapmak. Bununla ilgili zaman zaman olumsuz eleştiriler gelse de, böyle bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Şunu kesinlikle bir kez daha kesinlikle ifade etmek isterim ki, zemin üstüne herhangi bir bina yapmayacağız. Bu meydan park ve yeşil alan olacak”dedi.

-CUMHURİYET CADDESİNDE TRAFİĞİ RAHATLATACAĞIZ

Başkan Ekinci özellikle yaz aylarında çok yoğun trafiğin yaşandığı Cumhuriyet Caddesi’nde de bir takım çalışmalar yapılacağını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Caddesi’ni bu yıl içerisinde yeniden şekillendireceğiz. Sorgun’un en büyük sorunu haline gelen Cumhuriyet Caddesinin trafik ve kaldırım sorununu ortadan kaldıracağız. Burada bazı kaldırımlar dar, bazı kaldırımlar geniş tutulmuş. Biz bunların hepsini daha düzgün bir hale getireceğiz. Öncelikle kaldırımları geniş tutacağız. Yolun geniş olduğu yerlere ise park için cepler yapacağız. Bu cadde tek gidiş, tek geliş olacak. Daha sonra caddemizi sıcak asfaltla kaplayacağız. Bununla birlikte Atatürk Bulvarı, Hastane Caddesi ve İlyas Arslan Bulvarını da sıcak asfalt yapacağız.”

-YENİ HÜKÜMET BİNASI İLE İLGİLİ TOPLUMA KULAK VERİLMELİ

Okullar bölgesine yeni hükümet binasının yapılmasına karşı olduğunu söyleyen Ekinci “Çünkü orada 2 tane okul, 1 tane jandarma ve 1 tane Rehberlik Araştırma Merkezi bulunuyor. Dolayısıyla buraya Kaymakamlık Binasının yapılması ile ilgili yapılan her girişim sonuçsuz kalır. Çünkü oradan 4 tane binayı alıp başka bir yere taşımak gerekiyor. Orası bana göre Kaymakamlık Binası için uygun bir yer değil. Şimdi buradaki okulların yıkılarak bir tanesinin eski ofis , diğerine de eski hastanenin yerine yapılması düşünülüyor. Ben Yeni Mahallede yetişen bir kişiyim. Hiçbir anne baba çocuğunu ofisin oraya göndermeye razı olmaz. Eğer yeni okul yapılacak ise yine kendi yerine yapılmalı. Biz bu konuyu encümen toplantımızda gündeme getirdik. Ve bütün siyasi partilerin tam desteğini alarak Yeni Hükümet Binasının Eski Buğday Pazarının yerine yapılması konusunda oy çokluğu ile kabul ettik. Topluma rağmen hiçbir şey yapılamaz. Toplumun sesine mutlaka kulak verilmeli. Bu konuda da zaten Kaymakamlığın yapmış olduğu anket sonuçları vatandaşın ne kadar doğru bir karar verdiğini gösteriyor. Bugün %48 oranla yeni hükümet binasının Eski Buğday Pazarının yapılması için bir sonuç ortaya çıktı. Bu sonuca kulak verilmesi gerekiyor. Şehir hep batıya doğru büyüyor. Uzun vadeli olarak düşündüğünüz zaman eski buğday pazarı en uygun yer. Parsel durumu, imar durumu ve yol geçişleri merkeze çok uygun durumda” şeklinde konuştu. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu