Tekvandoda Furkan Özen Türkiye 3’üncüsü oldu

Ekleyen admin on Tem 2nd, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Türkiye Tekvando Federasyonunun 25 -30 Haziran tarihleri arasında Ankara’da düzenlediği Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası ‘nda, Sorgunlu tekvandocu Furkan Özen Türkiye 3’üncüsü oldu.

Sorgun Belediyespor Tekvando Takımı antrenörü Ahmet Turan Dinçer, Belediyespor olarak 24 sporcuyla katıldıkları şampiyonaya Türkiye genelinden toplam 2 bin 840 sporcunun katıldığını ifade ederek “Sporcularımız bu şampiyonada başarılı maçlar çıkarıp 4.-5. Turlara kadar çıktılar. Şampiyonanın 5. Gününde 65 kilogramda yarışan Sorgun Belediyespor Tekvando Takımı Sporcusu Furkan Özen rakiplerini farklı skorlarla eleyerek yarı finale kadar yükselmeyi başardı ve şampiyonayı Türkiye üçüncüsü olarak tamamladı. Böylece Milli Takım seçmelerine katılma hakkı da kazanmış oldu.

Tüm sporcularımız için müthiş bir tecrübe oldu bu sene Yıldızlar Avrupa Şampiyonası hem de Dünya Şampiyonası olması sebebiyle tüm takımlar maçlara çok iyi hazırlamışlardı. Dolayısıyla çok çekişmeli maçlara sahne olan şampiyona, tüm sporcularımız açısından olumlu geçti diyebiliriz” dedi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu