Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi projesi kabul edildi

Ekleyen admin on Tem 2nd, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Sorgun Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin, Tarım Bakanlığı tarafından kabul edildiği açıklandı.

İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde bu gün düzenlenen toplantıda proje ile ilgili yapılacak çalışmaların detayları anlatıldı.

Kaymakam Mustafa Altınpınar, Osmaniye köyü yakınlarında bir milyon  747 bin 712  metrekarelik alana kurulacak olan bu tesisle ilgili hazırlanan projenin kabul edildiğini ifade etti.

Tesisle ilgili görevlendirilen bir ekibin belirlenen yerde l inceleme ve etüt çalışmaları yaptığını belirten Altınpınar “100 işletme ve 25 bin hayvan kapasiteli olacak bu proje, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’a Sorgun’a verdiği bir sözdür. Böyle bir tesis gerçekten ilçemize büyük bir girdi sağlayacak. Bu projede  hiçbir bahaneyi kabul etmeyeceğiz. Bu iş bitmiştir. Tereyağından kıl çeker gibi bu işi başlayıp bitireceğiz. Biz tüm işlemleri hallettik. İlçemizde istihdama yönelik yatırımlar yapılmadığından şikayet ediliyor. İşte size istihdamı artıracak önemli bir fırsat. Bunun için herkes üzerine düşeni hemen yerine getirmelidir” dedi.

Toplantıda konuşan Tarım Orman Bakanlığı Organize Tarım Hayvancılık Sanayi Bölgeleri Daire Başkanlığı yetkilisi Uğur Ayhan da, Bakanlık görevlilerinden Emine Alikişioğlu ile Bekir Koçak tarafından proje yerinde incelemeler yapıldığını ve onay verildiğini kaydederek şunları söyledi:

“Görevli arkadaşlarımız  görüşlerini yazıya döküp derhal bizlere bildirmelidir ki biz de sorunların çözümü noktasında girişimlerimizi yapalım. Her 1,5-2 ayda bir toplanacağız. Arkadaşlarımız toplantılara hazırladıkları görüşleriyle birlikte gelsinler. Verilen süre içerisinde projeyi hayata geçirmeliyiz. Yoksa proje bir yıl daha sarkar.”

Toplantıya Kaymakam Mustafa Altınpınar, Tarım ve Ordman Bakanlığı yetkililerinden Uğur Ayhan, Emine Alikişioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Kaygusuz, Bekir Koçak, Nesimi Gözübüyük,  Mikail Hançerkıran, İsa Yaşar, Muhammet Öncü, Tevfik Ateşer, Battal Özçelik, Ahmet Soyal, Didem Albayrak, Latif Koçak ve Mehmet Ali Guzgun katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu