Sorgun HEM Yıl Sonu Sergisi açıldı

Ekleyen admin on Haz 25th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıl sonu sergisi törenle açıldı.

Özel bir işyerinde açılan serginin açılışına Belediye Başkan Vekili Lütfi Şener, İl Milli  Eğitim Müdür Vekili Fatih Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, İlçe Müftüsü Hasan Görer ve davetliler katıldı.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan eğitimlere katılan kursiyerlerin birer usta olarak mezun olduklarını söyleyerek şu ifadelerde bulundu:

“Bakır İşleme Kursu’na katılan kursiyerlerimizin hepsi birer bakır ustası oldu. Yine Çinicilik ve Kilim Dokuma kurslarına devam eden kursiyerlerimiz, hepsi bu gün birer usta konumuna geldiler. Her yıl değişik dallarda yüzlerce kurslar açan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzü yürekten kutluyorum.”

Ekinci, bu gün akşama kadar sürecek olan sergide çiniden, bakır işletmeciliğine, kilimden takılara, rölyef sanatından yağlı boya tablolara kadar onlarca kursta yapılan el emeği göz nuru işlerin davetlilerin beğenisine sunulduğunu sözlerine ekledi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu