Yozgat Şehitler Fen Lisesi’nde Proje Eğitimi

Ekleyen admin on Haz 25th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat Şehitler Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Öğretmenler için Proje Danışmanlığı Eğitimi” etkinliği 19 Haziran 2019 günü okul öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yaklaşık 30 civarında öğretmenin faydalandığı programda Yozgat Bozok Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Doç. Dr. Orhan Er ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz tarafından eğitim seminerleri verildi.

Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma ve Hipotez” başlığı altında proje çalışmalarında ve araştırma faaliyetlerinde göz önünde bulundurulması gereken temel kavramları tartıştı. TÜBİTAK ve Ulusal Ajans başta olmak üzere, farklı destek programları hakkında bilgilerde veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata, öğrenci projelerine ilişkin deneyimlerini de aktardı.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Doç. Dr. Orhan Er, “Projede Planlanma ve Yönetim” başlığı altında proje tasarımında dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. Proje fikri geliştirme ve özgün fikirler üretme bakımından göz önünde bulundurulması gereken inceliklere de değinen Doç. Dr. Orhan Er, mühendislik alanında ve özellikle yazılım yönünden dünyada yaşanan değişimler ile yeniliklerden de örnekler verdi.

Tıp Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Enes Akyüz, “Projenin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik ve Yaygın Etki” başlıklı sunumunda proje tasarımından hangi noktaların ön plana çıktığı konusunda bilgiler verdi. Proje yazımında takip edilecek aşamaları detaylıca aktaran Dr. Enes Akyüz, proje metnini oluştururken literatür analizinde dikkat edilmesi gereken hususları, patent ve proje sonuçlarının değerlendirilme yolları ile etik boyutunda bilinmesi gerekenleri ele aldı.

Katılımcıların proje tasarımı uygulamasına dönük olarak oluşturdukları gruplarda Atölye Çalışması da yaparak SWOT analizi gerçekleştirdiler. Kısa süre içerisinde yoğun biçimde yürütülen programda, öğrenci, aile, öğretmen ve dil kullanımı konularında prototip bir durum tespiti icra edildi.

Gerçekleştirilen etkinliğin faydalı ve canlı bir atmosfere dönüştüğüne değinen Yozgat Şehitler Fen Lisesi Müdürü Fatih Başkal, davetlerini olumlu karşılık verip, vakitlerini ayırarak bilgi ve birikimlerini paylaşan akademisyenlere teşekkür etti. Okul Müdürü Fatih Başkal, ileriki zamanlarda da değişik konularda benzer faaliyetleri gerçekleştirmek istediklerini de ifade etti.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu