Arslan’dan örnek davranış

Ekleyen admin on Haz 11th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun’da bulunan iki hayvan barınağından birinin bakım masraflarını karşılayan gurbetçi Esma Arslan yeni bir örnek davranışa daha imza atarak, belediyeye gönüllü danışmanlık hizmeti vereceğini açıkladı.

Yerel seçimler sonrası Sorgun Belediye Başkanı seçilen Mustafa Erkut Ekinci’yi makamında ziyaret eden Arslan, sokak hayvanları konusunda ortak bir çalışma başlatacakları bilgisini vererek belediye ile danışmanlık sözleşmesi imzaladığını ifade etti.

Arslan, belediyeye ait barınaktaki hayvanların daha ciddi bir bakıma ihtiyacı bulunduğunu ve kısırlaştırılması gerektiğini, konuyla ilgilenmesi için bir veteriner hekim ile anlaştığını belirterek “Belediye Başkanımız Erkut Bey ile birlikte neler yapabiliriz konusuna kafa yorduk, her iki barınağı birlikte gezdik, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Kıyaslamalar yapıp bu zavallı hayvanlara nasıl daha iyi hizmetler sunabiliriz konularını konuştuk. Belediyenin barınağında 200’ün üzerinde hayvan var. İçler acısı bir durumdalar. Ayakta duracak halleri yok. Üstelik sağlıklı da değiller. Hepsi kafeslere doldurulmuş. Eskisi gibi barınaktaki hayvan sayısı bir eksilip bir fazlalaşmıyor, bu olumlu bir durum. Zira rakamın hep aynı olması belediyenin eskisi gibi hayvanları alıp başı boş arazilere veya herhangi bir yerlere bırakılmadığını, işlerin biraz daha ciddi yapıldığını gösterir. Tabii bu hayvanların kafeslere tıkılması beni üzdü. Burada biri veteriner olmak üzere sekiz eleman çalışıyor. Yeni gelecek elemanlarla bu rakam artacak. Oysa barınak çok geniş bir arazi üzerine kurulu. Yani hepsinin kafeslere tıkılmasına hiç mi hiç gerek yok. Veteriner de bu yönde söylediklerimi onayladı. Hepsinin bir arada olmaları durumunda iyileşemeyeceklerine değindi. Ben de kısırlaştırılmaları gerçekleştirildikten sonra kafeslerinden çıkartılıp barınağın serbest arazisi içerisine bırakılmalarını önerdim. Başkan da bu fikrimi doğru buldu” dedi.

Karşılıklı görüş alış verişi sonrasında Başkan Ekinci’nin kendisine gönüllü danışmanlık yapmayı önerdiğini vurgulayan Arslan “Bende kendisine söyleyeceklerimin ciddiye alınması durumunda bu teklifi kabul edebileceğimi söyledim. Söyleyeceklerimin ciddiye alınacağına dair teminat vermesinin ardından bu görevi seve seve kabul ettim. Şimdi burada kısırlaştırma çalışmalarının başladığı haberini aldım. Bu durum beni oldukça sevindirdi. Şimdi hayvanları seven ve onlarla ilgilenen yeni eleman alımı da gerçekleşmek üzereymiş. Kafeslerde sadece aşırı saldırgan köpekler kalacak. Diğer yaşlı, yaralı olanlar, tedavileri ve kısırlaştırılmaları bitenler açık arazideki alanda barındırılacakmış. Bu gelişmeler sevindirici ve hayvanların yaşam koşullarının iyileşmesi yönünde olumlu adımlardır. Bu vesile ile sayın Belediye Başkanımız Mustafa Erkut Ekinci Beyi kutluyor yeni görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bakımını üstlendiği Umutevi’ndeki hayvanların durumundan da bahseden Arslan şunları kaydetti:

“Sponsor bulmamız, ya da maddi destek sağlamamız durumunda eleman sayımızı ikiye çıkartabiliriz. Arazimizin elverişsiz, elektriğimiz yok, dernek başkanımız Ali Ünal’ın girişimleriyle suyumuzu itfaiyeden karşılıyoruz. Bütün bu olumsuzluklara rağmen hayvanlarımızın sağlığı yerinde, hepsinin kısırlaştırılmaları gerçekleştiriliyor. Ortamları sağlığa elverişli. Şüphesiz maddi desteğe büyük ihtiyacımız var.  İleride Hamburglu duyarlı işverenlerimizden sponsor sağlayabilirsek daha yararlı çalışmalar yapacağımıza inancım tamdır. Hani derler ya yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir diye. Ben verilen sözlerin yerine getirileceği inancı ile Belediye Başkanımız Erkut Ekinci ve Dernek Başkanımız Ali Bey’e çok teşekkür ediyorum”

Umutevi’ndeki hayvanların beslenme ihtiyacının önemli bir kısmını kendisinin karşıladığını, hayvansever ve duyarlı vatandaşların desteklerinin de görmezden gelinemeyeceğinin altını çizen Arslan, vatandaşların yapacakları yardımlarla daha güzel şeylerin yapılabileceğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu