Minik öğrencilere serigrafi eğitimi

Ekleyen admin on Haz 11th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Yeşilyurt ilkokulu 4/A sınıfı öğrencilerine öğretmen Erdal Demir tarafından serigrafi eğitimi veriliyor.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, öğrencilerin yeteneklerini açığa çıkarmak ve geliştirmek için bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak “Okullarımız sadece kuru bilgilerin verildiği bir yer değildir. Bu nedenle bu tür el becerileri ve yeteneklerin gelişmesini sağlayan eğitimleri önemsiyoruz. Bu çerçevede Yeşilyurt ilkokulu 4. Sınıf öğrencilerimize, Agah Efendi ilkokulu öğretmenlerinden Erdal Demir tarafından serigrafi baskı çalışması teknikleri uygulamalı olarak tanıtıldı. Ben öğretmenimiz ve öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Erdal Demir de serigrafi eğitimiyle ilgili kısa bir bilgi vererek “Serigrafi kelimesinin kökeni Latince’den gelir. İpek üzerine yazmak, çizmek anlamı taşıyan bu baskı çeşidi, yaklaşık bin yıldır kullanılan bir tekniktir. İpek gerili bir çerçevede oluşturulmuş desenlerin yardımı ile hızlı bir şekilde baskı yapmanızı sağlayan sağlar. Hem çok pratik hem de kaliteli baskı sunması nedeniyle bu tekniği öğrencilerimize tanıtmak istedik. Onlar da bu çalışmadan hem büyük keyif aldılar, hem de güzel çalışmalara imza attılar” diye konuştu. (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu