Bir bayram böyle geçti

Ekleyen admin on Haz 11th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Maden işçileri iftar yemeğinde buluştu

YOZGAT– Sorgun’da faaliyetini sürdüren Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri San.Tic. A.Ş. Sorgun Linyit İşletmesi yönetimi tarafından maden işçilerine iftar yemeği verildi.

Yeni Çeltek Yemekhanesi’nde düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Mustafa Altınpınar, TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak, Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri San.Tic. A.Ş. Sorgun Linyit İşletmesi Müdürü Gökhan Çelikbaş, Belediye Eski Başkanı Ahmet Şimşek ve maden işçileri katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Maden işçiliğinin zor bir meslek olduğunu ve büyük bir özveri gerektirdiğini belirterek, işçilerin Ramazan Bayramını  kutladı.

TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak da yaptığı konuşmada, maden işçilerinin çok zor bir görevi yerine getirdiklerini ifade ederek “Her türlü üretim ve özellikle de kömür üretimi ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle üretimi artırmak için herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerekir” dedi.

Bayrak, konuşmasında işçilerin Ramazan ayı ve bayramlarını da kutladı.(MEHTAP DOĞAN)

Şekerbank’tan çiftçilere iftar

Şekerbank Yozgat Şubesi Sorgunlu çiftçileri düzenlediği iftar yemeğinde bir araya getirdi.

Sorgun’da bir restaurantta düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Yozgat Şekerbank Şubesi Müdürü Cüneyit Karataş tarım bankacılığına önem veren Şekerbank’ın geleneksel iftar yemeğini bu yıl Yozgat yerine Sorgun’da düzenlediklerini belirtti.

Çiftçiler tarafından kurulan Şekerbank’ın şubelerinin yüzde 70’inin Anadolu’da bulunduğu bilgisini veren Karataş “Her yıl Ramazan ayında düzenlediğimiz iftar yemeğini bu yıl Sorgun’da düzenlemeye karar verdik. Çünkü Sorgun pancar üreticisinin ve çiftçilerin yoğun olarak yaşadığı bir ilçe. Burada çiftçilerimizle bir araya gelip onların sorunlarını da dinleme fırsatı bulduk. KOBİ, esnaf ve tarım bankacılığında, birkaç nesildir hizmet verdiğimiz yaygın bir müşteri tabanımız ve köklü uzmanlığımız bulunuyor. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da iyi ve kötü günde müşterilerimizin yanında yer alıp, Sorgunlu müşterimize işlerinin büyümesi ve daha çok üretmeleri için destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İftar yemeğine Sorgun Ziraat Odası Başkanı Hacı Tuzlacık, Şekerbank İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nden Satış Müdürü Nuri Deniz ve çiftçiler katıldı. (OĞUZHAN SAYDAM)

Sakal-I Şerif izdihamı

YOZGAT – Sakal-ı Şerif, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde vatandaşların ziyaretine açıldı. 

İlçe Müftüsü Hasan Görer yaptığı açıklamada, Sakal-ı Şerif‘in Sorgun‘daki 9 ayrı camide ziyarete açıldığını ve vatandaşların ziyaret edilebildiğini söyledi.

Salih Paşa Camii’nde ikindi namazının ardından önce erkeklerin, sonra da kadınların Sakal-ı Şerif’i ziyaret ettiğini belirten Müftü Görer, “Hazreti Peygamberin bu kutsal emanetini Salih Paşa Camii dışındaki camilerimizde kadınlarımız dün ziyaret etmişlerdi. Bugün de ikindi namazının ardından önce erkekler sonra da kadınlar ziyaret ettiler” dedi. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu