Ben annemin en çok bana dua etmesini sevdim!

Ekleyen admin on May 21st, 2019 kategori : Prof. Dr. Hamdi Temel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Dünyaya ilk geldiğimde;

İlk senin kokunu aldım,

İlk senin tarafından kucaklandım,

İlk senin kucağında uyudum.

Her uyandığımda ilk seni aradım, göremeyince feryadı figanı bastım. Sadece gel gelince sustum.

Acıktığımda, susadığımda gözlerim hep seni aradı.

İlk yürüyüş adımlarımda hep nazlandım, yürürsem sanki beni kucağına almayacaksın korkusunu yaşadım.

Yemeklerimi bile senin ellerinden yemek istedim, kendi kendime yemek yeme alışkanlıklarımı çok sonra kazandım.

Okula ilk gidişimde hayatın gerçeklerini görmeye başlamıştım, senden ayrılma korkusu ile sıralarımda hep gizli gizli ağladım.

Üniversite öğrencilik yıllarımda ilk mektubumu sana yazdım, senden gelen mektubun her kelimesinde ise için için ağladım.

İşe başladığımda ilk maaşımda sana hediye aldım. Çünkü ilk aklıma sen geldin.

Evliliğimde eşimi ilk senin görmeni istedim. Senin görüşlerini almak istedim.

Çocuklarımın babaannelerini çok sevdiklerini görünce öyle mutlu oldum ki, heyecanımı bile gizleyemedim. Sevinç naraları attım.

Ama biliyordum ki senin gözünde ben hep çocuktum, çocuk olarak ta kalacaktım.

Beni her gün kapıdan gönderirken “seni Allaha emanet ediyorum” deyişini sevdim.

Her döndüğümde gülerek beni karşılayıp “bugün neler yaptın, nasıl geçti” sorularını özledim.

Ben demeden odamı toplamanı, elbiselerimi yıkayıp ütülemeni, sevdiğim yemekleri yapmanı yani karşılıksız sevmeni sevdim.

En önemlisi de;

Ben annemin en çok bana dua etmesini sevdim…

www.hamditemel.com.tr

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu