Meslek seçimi ve kariyer planlama eğitimi

Ekleyen admin on May 14th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun’da Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile İş-Kur işbirliğinde “Meslek seçimi ve kariyer planlama eğitimi” düzenlendi.

İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen eğitime konuşmacı olarak MÜSİAD Yönetim Kuruyu Üyesi Cenker Doğan, Bozok Üniversitesi Teknopark Müdür Yardımcısı Dilara Demir, yüksek lisans öğrencisi Hülya İpek, İş ve Meslek Danışmanları Zehra Karcı, Abdullah Abdulkadir Karaduman katıldı.

Lise 11. Sınıf öğrencilerine yönelik verilen eğitimde konuşan MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cenker Doğan, meslek hayatında yaşadığı zorlukları ve başarı öyküsünü anlattı.

Bozok Üniversitesi Teknopark Müdür Yardımcısı Dilara Demir, Teknopark ta yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Demir, kendilerine ulaşan fikirleri ürüne dönüştürdüklerini,  bu bağlamda yapılan çalışmalarla diş kanalı tedavisinde kullanılan ve yurt dışından ithal edilen iğnenin üretimine başladıklarını belirtti.

Demir, golf sahalarında ve tarımda kullanılan samanlı su tutucu ürettiklerini ve bunu Katar, Hollanda gibi ülkelere ihraç ettiklerini söyledi.

55 yaşında Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanan Hülya İpek ise öğrenmenin yaşı olmadığını ve insanların her yaşta bol bol okuması gerektiğini vurgulayarak kendi yaşamından örnekler verdi.

Eğitimin son bölümünde İş ve Meslek Danışmanları Zehra Karcı ile Abdullah Abdulkadir Karaduman da meslek seçiminde uzmanlardan görüş alabilecekleri bilgisini verdiler. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu