Sorgun Belediyesi’nden evlere iftarlık servisi

Ekleyen admin on May 14th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli vatandaşların evlerine yemek servisi yapıyor

Sorgun Belediye Başkanı M.Erkut Ekinci, Ramazan Ayı’nın yardımlaşma ayı olduğunu, belediyenin de bu konuda üzerine düşen görevi yerine getireceğini açıkladı.

Pek çok farklı projeyle her derde deva her yaraya merhem olmak için gayret gösterdiklerini, Sorgun Belediyesi olarak yaşlı ve hasta olan aileler için evlere yemek servisi uygulaması başlattıklarını ifade eden Ekinci “ Ramazan ayında geleneksel hale gelen iftar soframızı yine kurduk ve tüm vatandaşlarımız ile iç içe iftar yapıyoruz. Ancak iftar soframıza gelemeyen sağlığı yerinde olmayan, kimsesi olmayan, bakıma muhtaç vatandaşlarımızın da güzel bir ramazan geçirmelerine yönelik evlerine sıcak yemek hizmeti başlattık. İstedik ki bizimle aynı sofrada olamasalar da, evlerinde sıcak yemekleri olsun, kapılarını kimse çalmasa da biz çalalım gönül gönüle bir ramazan geçirelim. Bu sebeple belediyemizin sosyoloğu adres tespiti yapıyor ve yerinde inceleme ile sağlık problemi olan, bakacak kimsesi olmayan, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı tespit ediyor.  Ekiplerimiz de belediyemiz yemekhanesinde pişirilen yemekleri bu vatandaşların evlerine götürüyor ”dedi.

Ekinci, bu uygulamanın Ramazan Ayı boyunca süreceğini de sözlerine ekledi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu