Sorgun’da Engelliler Haftası kutlamaları

Ekleyen admin on May 14th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Engelliler Umut Derneği, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Hatası nedeniyle yürüyüş etkinliği düzenledi.

Sorgun Kaymakamlığı önünden başlayan ve Engelliler Derneği’ne kadar devam eden yürüyüşte engelliler, aileleri ve Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencileri, engellilerin yaşam mücadelesini anlatan pankartlar taşıdı.

Sorgun Engelliler Umut Derneği önünde son bulan yürüyüşün ardından bir açıklama yapan Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmaması ve engellilerin hayatını kolaylaştırmak için elinden geleni yapması gerektiğini söyledi.

Yaşamlarında bir takım engeller olsa da bu engelleri bir şekilde aşacaklarını ifade eden Özdemir “8’incisini düzenlediğimiz geleneksel engelliler yürüyüşümüze katılan tüm herkese teşekkür ediyoruz. Biz engelli olmayı sorun etmiyoruz. Asıl bizi görmeyenleri engelli olarak görüyoruz. Çünkü biz engelli olsak ta kendi işlerimizi takip edebiliriz. Bizlere iş imkanı sağlasınlar. Bizler de evimize ekmek götürebilelim” dedi.

Araç sahiplerinin kaldırımların kendileri için açılan yerleri işgal ettiğini vurgulayan Özdemir şunları kaydetti:

“Mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Tekerlekli sandalye ile camilere giden kardeşlerimizin bu şekilde camiye girme şansları yok. Dolayısıyla dışarıda, soğukta kılıyorlar. Sayın Müftümüzden ve büyüklerimizden rica ediyoruz. Bazı camilerin yanına küçük mescitler yaparak bu sorunu çözebilirler.”

Özdemir, hafta kapsamında bu akşam tüm engelliler ve aileleri için bir iftar yemeği düzçenlediklerini de sözlerine ekledi.

Yürüyüşe, Sorgun Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Kaygusuz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Özdemir, Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu, engelliler ve aileleri katıldı.(ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu