Cami aşevinden her gün 350 kişiye iftar dağıtılıyor

Ekleyen admin on May 14th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Selahattin Alan Camisi Aşevinde ramazan ayı dolayısıyla 300 kişiye iftar dağıtıldı.

Selahattin Alan Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Kılıç, yaklaşık 4 yıldır dar gelirli ailelere bu hizmeti verdiklerini ifade etti.

Kılıç, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Yozgat genelinde 50 caminin yapılmasına öncülük eden babasının bu hizmetin verilmesinin vasiyet ettiğini, kendilerinin de kurdukları dernekle bu vasiyeti yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Bu konuda hayırsever vatandaşların da kendilerine katkı sağladığının altını çizen Kılıç “3 Yıl önce ramazan ayında hizmete giren aşevinde günde 200-250 kişiye yemek dağıtırken, bu yıl bu sayı 350 kişiye çıktı. Bu günde Kırıkkale’den Ali İhsan Kılıç isimli bir hayırsever vatandaşımız sponsor oldu. Allah kabul etsin” dedi.

Aşevinin kapasitesini 500 kişiye çıkarmayı planladıklarını vurgulayan Kılıç, bu yıl hayırsever vatandaşların da bu hizmete daha fazla katkı vermesini beklediklerini  sözlerine ekledi. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu