Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi

Ekleyen admin on May 14th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi 2’nci aşaması Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Levent Tunçer, proje taramasına katılan öğrenci sayısının bu yıl tüm ülke genelinde 1 milyonu bulmasının hedeflendiğini belirterek, Sorgun’da da önemli sayıda öğrencinin ölçümlere katıldığı bilgisini verdi.

Önümüzdeki yıl bu rakamın çok daha fazla olacağını ifade eden Tunçer “Gençlik ve Spor Bakanlığımız bu rakamı önümüzdeki yıllarda 5 milyona, hatta 7 milyona çıkarmayı hedefliyor.  Sağlıklı bir nesil, yürüyen, koşan, sporu seven gençler yetiştirilmesi hedefleniyor. Bizim için bu öğrencilerin her biri şampiyon, her biri yetenek. Emeği geçen tüm yetkililere, antrenörlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Sorgun İlçe Gençlik Spor salonunda gerçekleştirilen taramaya Agahefendi, Atatürk, Ertuğrul Gazi, Özcan Yıldırım, Fevzi Çakmak, Milli Egemenlik, Yeşilyurt, Yunus Emre ilkokullarından yüzlerce öğrenci katıldı.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu