Öğrenciler fidan dikti

Ekleyen admin on Nis 23rd, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – Havaların ısınması ve ilkbaharın gelmesiyle birlikte öğrenciler fidan dikimine başladılar.

Agahefendi ilkokulu ve Şehit Oğuzhan Kula Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri, Sorgun’da bağlı Mirahor köyünde, 2 bin fidanı toprakla buluşturdular.

Öğrencilerle birlikte fidan dikimine katılan Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, hemen tüm okulların sıra ile fidan dikimi etkinliği düzenleyeceklerini, bu sayede 20 binin üzerinde fidan dikimi yapılacağını belirtti.

Doğaya sahip çıkma bilincinin aslında çok küçük yaşlarda öğrencilerde oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Ekinci “Öğrencilerimizle birlikte dikmiş olduğumuz fidanların toprakla buluşmasının sevincini hep beraber yaşadık. Öğrencilerimiz bu etkinliğe aileleriyle birlikte katıldılar. Fidan dikimi sonrası, doğayı tanıma gezisi ve birlikte piknik etkinliği de düzenlediler. Emeği geçen tüm öğretmen idareci ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” dedi.

Fidan dikimine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Ekinci, Şube Müdürü Coşkun Bölükbaşı, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı..

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu