Yozgat’tan kısa kısa

Ekleyen admin on Nis 23rd, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

CAN VEREN PERVANELER KONFERANSI

Üniversitemiz Bilgi ve Değerler Topluluğu tarafından düzenlenen “Can Veren Pervaneler” adlı konferans ile Av. Hayati İnanç öğrencilerle bir araya geldi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Aşk Vakfı Başkanı  Dr. Ali Şakir Ergin, fakülte dekanları, daire amirleri öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konferansına başlayan Av. Hayati İnanç, Yozgatlı Mehmet Said Fenni’nin şair yönünü dinleyicilere aktararak şiirlerini seslendirdi. Kendi hayatından verdiği örneklerle söyleşiye devam eden İnanç, Baki Fuzuli, Taşlıcalı Yahya, Şeyh Galip, Kanuni, Fatih Sultan Mehmet’in divanlarından örnekler vererek  onların hayata, şiire ve aşka yaklaşımları hakkında kendine has üslubuyla bilgiler verdi.

En değerli işin insana yatırım olduğuna dikkat çeken İnanç, öğrencilere nasihatlerde bulunarak, Mızraklı İlmihal (MiftahulCenne), Şevahid-ün Nübüvve, Patrik Gregoryus’un Mektubu ve Yusuf Aleyhisselam  adlı kitapları okumalarını tavsiye etti.

Konferansın sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Hayati İnanç’a teşekkür plaketi takdim etti.

Yozgat’ta uyuşturucu operasyonu

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; 30.03.2019 tarihinde Yozgat ili Çayıralan İlçesi Çokradan Mahallesinde, İ.T. isimli şüphelinin ev ve eklentilerinde  uyuşturucu madde bulundurduğu duyumu alınmıştır.

Olay ile ilgili  adli makamlara bilgi verilmiş ve alınan arama kararı ile şüphelinin ev ve eklentilerinde arama yapılmıştır. Yapılan aramalar neticesinde; 478 Adet Hint Kenevir Tohumu, 5 Adet Hint Kenevir bitkisi, 682 gram Kubar Esrar, 1 Adet ruhsatsız av tüfeği ve 50 Adet Av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili Çayıralan C.Başsavcılığına bilgi verilerek şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Adli  makamlara sevk edilen şüpheli tutuklanarak Cezaevine gönderilmiştir

TOKAT ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ

Üniversitemiz, Üniversite Tanıtım ve Tercih Günlerikapsamında Tokat’ta düzenlenen yükseköğretim fuarına katıldı.

Tokat Dedeman Otel’de düzenlenenyükseköğretim fuarına Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İsa Gökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, daire müdürleri, rehber öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı.

16 devlet ve vakıf üniversitesinin tanıtım standlarının yer aldığı fuarı, 3000 lise son sınıf öğrencisi ziyaret ederek yoğun ilgi gösterdi. Üniversitemiz tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversitemiz fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitemizin tanıtım materyalleri dağıtıldı.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu