Efeler Ligi’nin kapısından döndük

Ekleyen admin on Nis 23rd, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Kayseri’de 19-20-21 Nisan tarihleri arasında oynanan Türkiye Voleybol Erkekler 1.Ligi Final Grubu maçlarında istediği sonuçları alamayan takımımız Sorgun Belediyespor, Efeler Ligi’ne katılma şansını son maçta kaybetti.

Kayseri Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan final maçlarına 19 Nisan Cuma günü Erzurum Palandöken Belediyespor maçıyla başlayan takımımız, oynadığı güzel voleybol ve Renan’ın etkili smaçlarıyla rakibini 3-0 yenerek turnuvaya flaş bir başlangıç yaptı.

Maçın ilk setinden itibaren üstünlüğünü rakibine kabul ettiren Sorgun Belediyespor ilk seti 25-19 kazanmasını bildi.

Maçın ikinci setinde üstünlüğünü daha da artıran Sorgun Belediyespor, ikinci teknik molaya 12-5 önde girdi.

Teknik mola sonrasında rakibine sadece 10 sayı veren Yozgat temsilcisi bu seti de 25-15 kazandı.

Maçın son seti karşılıklı sayılarla başladı. Maçın son teknik molasına 12-11 üstün giren yine Sorgun Belediyespor oldu. Aradaki farkın 4 çıkması ve durumun 16-12 olmasıyla Erzurum mola almak zorunda kaldı. Mola sonrasını iyi oynayan Palandöken Belediyespor önce beraberliği yakaladı, ardından da 20-18 öne geçince bu kez Sorgun mola almak zorunda kaldı.

Alınan moladan iyi dönen Sorgun Belediyespor 4-1 lik bir seri yakalayarak tekrar 22-21 öne geçti ve seti 25-23, maçı da 3-0 kazanarak turnuvaya çok iyi bir başlangıç yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHİRBELEDİYESPOR-SORGUN BELEDİYESPOR

Turnuvanın ikinci maçı finallerin favorisi gösterilen iki tam arasında, Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Sorgun Belediyespor arasında oynandı.

Yarı finallerde karşılaşıp 3-2 yendiğimiz Bursa temsilcisi karşısında maça yine biz iyi başladık ve ilk teknik molaya 12-11 önde girdik. Mola sonrasında da iyi oyunumuzu sürdürüp durumu 15-11 yapınca Bursa ilk molasını almak zorunda kaldı.

Mola sonrasında da üstünlüğünü devam ettiren Sorgun farkı daha da açtı ve durumu 20-15 yaptı, bu skor da Bursa’ya ikinci molasını aldırdı. Bu mola sonrasında yine üstün olan taraf Sorgun maçın ilk setini 25-17 kazandı.

Maçın ikinci setine yine biz iyi başladık ve teknik molaya 12-9 önde girdik. Ancak bu kez Bursa teknik moladan sonra toparlanıp üstünlüğü ele geçirdi ve durumu 20-17 yapınca Sorgun mola aldı. Moladan iyi dönüp 20-20 beraberliği yakaladık, bu kez de Bursa mola aldı. Onlarda moladan iyi dönüp 23-21 öne geçince Sorgun son molasını almak zorunda kaldı. Bursa bu kez seti kazanmamıza izin vermedi ve bu seti 25-22 kazandı.

Maçın üçüncü setinin teknik molasına yine 12-9 üstün giren taraf biz olduk. Mola sonrası farkı daha da açıp durumu 14-9 yaptık. Bursa mola aldı, mola sonrası 10’a 5 lik bir seri yakaladı ve durumu 19-19 yaptı. Bu dakikadan sonra biraz daha üstün olan takımımız bu seti de 25-23 kazanarak setlerde 2-1 üstünlük elde etti.

Maçın final setinde ise üstün olan Bursa Büyükşehir Belediyespor 15-12 kazandı ve Efeler Ligi’ni bu maçta garantilemiş oldu.

SORGUN BELEDİYESPOR-BEŞİKTAŞ

Turnuvanın son final maçını Türkiye’nin marka takımlarından Beşiktaş ile oynadık. Bu maçtan alacağımız iki set bizi Efeler Ligi’ne taşıyacaktı. Çünkü turnuvanın ilk günü oynanan maçta Beşiktaş Bursa’ya 3-1 yenilmiş, ikinci gün de Erzurum’u 3-2 zor yenmişti.

Bizim 4 puanımız, Beşiktaş’ın 2 puanı vardı. Bize 1 puan yeterken, Beşiktaş’ın bu maçtan kesinlikle 3 puan alması gerekiyordu. Bunun için de maçı ya 3-0, ya da 3-1 kazanması gerekiyordu. Bunun haricinde her sonuç bizi Efeler Ligi’ne taşıyacaktı.

Pazar günü yaklaşık 100 kişilik bir taraftar gurubunun da izlediği karşılaşmaya takımımız hiç de iyi başlamadı.

Oyuncularımız, ardı ardına servis hataları yaptılar ve ilk seti 25-23 kaybettik.

Maçın ikinci setinde de yine servis hataları etkili oldu. Ancak bu setti tüm olumsuzluklara rağmen 26-24 lük bir skorla kazandık ve setlerde durumu 1-1 yaptık.

Maçın üçüncü setinde yine servis hataları etkili oldu. Hem yabancı oyuncularımız, hem de yerli oyuncularımız servislerde ya topu fileye taktılar, ya da auta attılar. Böyle olunca da daha iyi servis kullanan Beşiktaş, seti 25-19 kazandı.

Maçın son seti karşılıklı sayılar ile geçti. Set sonlarına doğru beraberliği yakalasak ta set sonunu iyi oynamayıp, yine servis hataları yapınca Beşiktaş bu seti de 25-23 alıp, maçı da 3-1 kazanan taraf oldu. Böylelikle maçtan 3 puanla ayrılan Beşiktaş puanını 5 e çıkarıp Efeler Ligi’ne yükselen ikinci takım oldu. Biz ise 4 puanda kalarak Efeler Ligi kapısından döndük.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu