6. kez belediye başkanı seçildi

Ekleyen admin on Nis 9th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesi Doğankent beldesinde 1994 yılında başladığı belediye başkanlığı görevini 6. Kez kazanan Doğan Sungur, Türkiye’de bu kadar süre görev yapan bir belediye başkanı olduğunu sanmadığını belirtti.

Sungur AA muhabirine yaptığı açıklamada 1994 yılından itibaren girdiği seçimlerden 6 dönemdir aralıksız galip ayrılarak, adını Türkiye’nin en uzun görevde kalan belediye başkanları arasına yazdırdığını ifade etti.

Sungur, 25 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinde Doğankentli seçmenlerin 6 dönemdir kendisine teveccüh gösterdiklerinin altını çizerek ilk günkü şevkle bu dönemde de çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

1994 yılında Anavatan Partisi Doğankent Belediye Başkanı olan Sungur, 2 dönem Anavatan, 4 dönem de AK Parti’den olmak üzere aralıksız 6 dönem Halka hizmet Hakka hizmet” düsturu ile Doğankent Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğüne dikkat çekerek “Bu dönem Sorgun’a belediye başkan aday adayı olmuştum ama son anda büyüklerimiz Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ile yeniden Doğankent’imize aday oldum.  Bizde hayırlısı neyse o olsun dedik. Bize verilen bu kutsal görevi emir telakki ettik. 6. defa Doğankent’e tekrar belediye başkanlığına aday olduk. Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin” dedi.

Görevde bulunduğu süre içinde birçok projeyi hayata geçirdiği bilgisini veren Sungur, “25 yıl önce pek çok yerleşim yerlerinde olduğu gibi beldemizde de içme suyu, kanalizasyon, alt yapı, kaldırım, yollar yoktu. İnsanlar bilmiyordu. Bugün gelmiş olduğumuz noktada Doğankent’in kesinlikle alt yapı sorunu yok. Kanalizasyonu, içme su şebeke hattı, yağmur su drenajları içme su sorunu da en az 100 yıla yetecek seviyede su rezervlerine sahip bir yer. Yol su belediyenin asli görevleri ama belediyenin asli görevleri olan konularda hiçbir sorunumuz yok. Parklarımız, yeşil alanlarımız var. İlk göreve başladığım sene Yozgat’ta sıcak asfalt yokken, ben Doğankent’e sıcak asfalt yaptım.1 milyon ağaç diktik. Orman yaptık. Göreve geldiğimizde 5 akasya ağacı vardı. Her tarafı ağaçlandırdık. Kasaba belediyesi olmamıza rağmen birçok ilçeden daha fazla yeşil alana sahibiz. Spor tesislerimiz. Hem açık hem kapalı spor salonu, aile yaşam merkezlerimiz, taziye evleri, camilerimiz, aşevleri hepsi mevcut. Bir de kültür merkezi yaptık. Daha da önemlisi Yozgat’ta ilk kez güneş santrali kuran, güneşten elektrik enerjisi elde eden belediye biziz” dedi.

Belediye olarak asli görevlerimizi tamamladık. Şimdi daha başka, daha büyük projeler için kolları sıvadıklarının altını çizen Sungur “Siz diyorsunuz ki, ‘Nasıl oldu, neler yaptınız da 6. Kez başkan seçildiniz?’ diye soruyorsunuz. Birinci derecede hizmet çok önemli. Vatandaşın günlük hayatın kolaylaştıracaksınız. Milletin gönlüne gireceksiniz. Doğankent’te Alevi, Çerkez, Sünni, Kürt ve laz var. Burası Türkiye’nin küçük bir kopyası gibi. Bu insanları bir arada tutmak, bu insanları kucaklaştırmak için çok önemli. Biz insana insan olarak baktık. Hiç kimseye, mezhebinden, meşrebinden, renginden, partisinden ayırmadım. Bana oy vermiş vermemiş bakmadım. İşte bu bize 6. Dönem bu seçimi kazanmayı sağladı” diye konuştu.

Sungur, Türkiye’de kendisi gibi üst üste 6 dönem belediye başkanlığı yapan başka kimse olduğunu sanmadığını, ara ara yapanların olabileceğini vurgulayarak, bu dönemin son dönemi olduğunu, ancak siyasetten kopmayacağı ve siyaseti bırakmayacağını da sözlerine ekledi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu