Öğrenciler İtalya’dan döndü

Ekleyen admin on Nis 9th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Gevher Nesibe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden “Engelli Sağlık Hizmetleri Alanında AB Standartlarında Eğitim” projesi kapsamında İtalya’ya staja giden 12 öğrenci Sorgun’a döndü.

Proje ile ilgili gazetemiz muhabirine açıklama yapan Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Osman Kılınçarslan; öğrencilerin,2018 yılı teklif çağrısı döneminde Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamın da  İtalya’nın Milano şehrine gittiklerini belirtti.

Kılınçarslan “Finansmanı Ulusal Ajans tarafından karşılanan ‘Engelli Sağlık Hizmetleri Alanında AB Standartlarında Eğitim’ başlıklı projemizin yurtdışı uygulaması 2. Grup öğrencilerimizin de yurda dönmesi ile tamamlandı.  Projenin uygulanmasında titiz bir çalışma yapan katılımcı öğretmen ve öğrencilerimize, okulumuzun diğer personeline Proje Yürütme Ekibi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Kılınçarslan, İtalya’da yapılan stajda öğrencilerin hastanın özelliklerini tanıma, günlük bakımını yapabilme gibi b eceriler kazandıklarına dikkat çekerek “Öğrencilerimiz, fizyoterapi ve meşguliyet terapisi yapabilen, hasta odası düzenleyebilen, yatak içi ve dışı egzersizler yaptırabilen, engelliyi rahatlatabilen, engelliyi yataktan kaldırabilen, gerektiğinde ilaç verebilen, özel hastalıklarda bakım yapabilen, ilk yardım uygulayabilen birer eleman olduklarının daha iyi  farkına varmışlardır.  Böylece ülkemizde bu konuda yapılan çalışmaların AB ülkelerinden geride olmadığını görmüşlerdir” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu