Efeler Ligi’ne bir adım kaldı

Ekleyen admin on Nis 9th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig B Grubunda normal sezonu ikinci sırada bitirerek Kayseri’de yapılan Play Off Yarı Finallerinde mücadele etme hakkı kazanan Sorgun Belediyespor, turnuvanın ilk iki mücadelesini kazanarak final grubuna yükseldi.

SORGUN BELEDİYESPOR-AKKUŞ BELEDİYESPOR

Sorgun Belediyespor 6-7-8 Nisan tarihlerinde Kayseri Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçların ilk gününde Akkuş Belediyespor ile karşılaştı.

Yarı finalin ilk maçı karşılıklı sayılarla başladı. Maçın ilk teknik molasına kadar böyle seyreden maçta ilk teknik molaya Akkuş Belediyespor 12-10 önde girdi.

Teknik mola sonrasında da iyi oyununu sürdüren Ordu temsilcisi farkı 4 sayıya kadar çıkarıp durumu 16-12 yaptıktan sonra Sorgun Belediyespor dengeyi sağladı ve durumu önce 15-17 yaptı, ardından da 17-17 eşitliği sağladı, bunun üzerine Akkuş Belediyespor teknik heyeti mola almak zorunda kaldı.

Mola sonrasında da iyi oynayan yine Sorgun Belediyespor oldu. Aradaki fark 2 ye çıkıp 19-17 olunca Akkuş ikinci molasını aldı.

Her iki moladan da istediği verimin çıkmaması üzerine ilk seti Sorgun Belediyespor 25-21 kazanarak maçta 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci setine bu kez Sorgun Belediyespor iyi başladı. İkinci sette durum 10-7 olunca Akkuş bu sette de ilk molasını almak zorunda kaldı. İkinci setin ilk teknik molasına 12-9 Sorgun Belediyespor’un üstünlüğü ile girilirken, fark giderek açıldı ve 19-13 oldu. Aldıkları son molanın ardından biraz toparlanan Ordu temsilcisi durumu 19-14 e getirince bu kez Sorgun teknik heyeti mola aldı.

Mola sonrasında da üstün oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor maçın ikinci setini de 25-22 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Maçın üçüncü seti karşılıklı sayılar başladı.  Bu setin ilk teknik molasına da yine Sorgun Belediyespor 12-10 üstün girdi.

Mola sonrası üstünlüğü ele geçiren Akkuş Belediyespor 19-18 öne girince Sorgun mola almak zorunda kalsa da Akkuş Belediyespor bu seti 25-22 kazanarak setlerde durumu 2-1 e getirdi.

Maçın son setinin başından sonuna kadar üstün olan Sorgun Belediyespor hemen setin başlarında 9-3 öne geçti ve Akkuş mola almak zorunda kaldı.

Maçın son setinin teknik molasına 12-5 üstün giren Sorgun Belediyespor, bu üstünlüğünü maç sonuna kadar sürdürerek son seti 25-19, maçı da 3-1 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Yarı finallerde uygulanan görüntülü değerlendirme sistemi sayesinde hakem hataları asgariye inerken, Sorgun Belediyespor bu sette GDS sayesinde 8 sayı kazandı.

SORGUN BELEDİYESPOR-ALANYA BELEDİYESPOR

Yarı finallerin ikinci karşılaşmasında bir önceki gün Bursa Büyükşehir Belediyespor’a 3-2 yenilen Alanya Belediyespor ile karşı karşıya geldik.

Kıran kırana geçen maçın ilk setinde 5-2 öne geçince Alanya ilk molasını aldı. Mola sonrasında da üstün olan Sorgun Belediyespor durumu 8-3 e getirdikten sonra oyunda dengeyi sağlayan Alanya Belediyespor farkı giderek kapattı ve 10-10 beraberliği yakalasa da ilk teknik molaya Sorgun Belediyespor 12-11 üstün giren taraf oldu.

Mola sonrası karşılıklı sayılarla geçen maçın ilk setini Sorgun Belediyespor 25-22 kazandı ve setlerde 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci seti karşılıklı sayılarla başladı. Bu setin teknik molasına 12-10 üstün giren Alanya Belediyespor bu üstünlüğünü set sonuna kadar sürdürerek ikinci seti 25-22 kazanmayı bildi.

Maçın üçüncü setine Alanya daha iyi başladı ve bu setin hemen başlarında 6-2 öne geçince Sorgun Belediyespor antrenörü Mehmet Şahin erken bir mola almak zorunda kaldı.

Erken alınan mola Sorgun’un toparlanmasına ve oyunda üstünlüğü ele geçirmesine yaradı. Teknik molaya 12-10 üstün giren Sorgun Belediyespor farkı 18-14 e getirince Alanya mola aldı. Durum 20-16 olunca Alanya ikinci molasını da almak zorunda kaldı. Ancak Yozgat temsilcisi bu seti 25-20 kazandı ve setlerde 2-1 öne geçti.

Maçın son setinin başlarında mutlak bir Alanya üstünlüğü vardı. Setin teknik molasına 12-8 önde giren Antalya temsilcisi, mola sonrasında dengeyi sağlayan Sorgun Belediyespor takımına karşılık veremeyince durum 12-13 oldu ve sayı farkı 1 e indi. Bunun üzerine Alanya hemen mola aldı. Mola sonrası Sorgun Belediyespor 20-19 öne geçince Alanya son molasını da almak zorunda kaldı. Mola sonrası bu kez Alanya 21-20 öne geçti ve Sorgun molası geldi. Alanya sette durumu 24-22 yapınca Sorgun son molasını almak zorunda kaldı ancak bu mola işe yaramadı ve seti 25-22 Alanya kazanarak durumu 2-2 yaptı.

Maçın final setine Sorgun Belediyespor Göktuğ Şeref’in servisleriyle başladı. Bu arada maçın heyecanına dayanamayan Sorgun Belediyespor Kulübü Başkanı Hikmet Vural ve bazı yöneticiler salon dışına çıktılar.

Göktuğ’un ardı ardına kullandığı etkili servislerle bir anda durum 8-2 oldu ve takımlar saha değişimine gitti.

Ezici üstünlüğünü sürdüren Sorgun Belediyespor iki yabancısı Renan ve Abrahan ile Alanya bloklarını döve döve son seti 15-4 kazandı.

Alınan iki puanla puanını 5 e çıkaran Sorgun Belediyespor böylece statü gereği finalleri garantileyen ilk takım oldu.

Bu arada durum 13-3 olunca setin skorunu öğrenen Kulüp Başkanı ve yöneticiler koşa koşa salona gelseler de, ancak setin son sayısını görebildiler.

Maç sonrası oyuncuları tebrik etmek için sahaya inen Başkan Hikmet Vural gözyaşlarına hakim olamadı ve tek tek oyuncularına sarılarak kutladı.

Gurubumuzun diğer maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor Akkuş Belediyespor’u 3-0 yenerek final vizesini alan ikinci takım oldu.

Grubumuzun son maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştık. Koca yürekli dev adamlar, onlara da parkeyi dar edip 3-2 yendi ve yenilgisiz finale yükseldiler.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu