Sorgun Belediyesi’nde devir teslim töreni

Ekleyen admin on Nis 9th, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

2019 Mahalli idareler seçiminde MHP’den Sorgun Belediye Başkanı seçilen M.Erkut Ekinci, önce mazbatasını, sonra da belediye başkanlığı görevini devraldı.

Sabah saatlerinde bir grup partili ile İlçe Seçim Kurulu’na gelen Ekinci Belediye Meclisi Üyeleri ile birlikte önce mazbatasını aldı, ardından da Cuma namazı sonrasında eski başkan Murat Gürbüz’den belediye başkanlığı görevini devraldı.

Devir teslim töreni öncesi Belediye Meydanı’nda kendisini karşılayan topluluğa karşı bir konuşma yapan Ekinci,

seçim döneminin geride kaldığını, söyleneceklerin söylendiğini, niyetlerin, projelerin açıklandığını ve tercihleri yapıldığını belirtti.

Bugünden itibaren bir gün bile boşa geçmeyecek şekilde çalışmaya başlayacağını ifade eden Ekinci, “yapacak çok işimiz var. Yarım kalmış işler var, yapılması planlanan işler var, bizim yapmak istediğimiz işler var. Biz bunların hepsini öncelik sırasına koyacağız ve vatandaşımızla el ele tamamlayacağız, sonlandıracağız.

İlk olarak belediyenin tüm hesaplan uzman denetçiler tarafından inceletilecek ve raporlar halkımızla paylaşacağız” dedi.

Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını,  ancak bu durumun belediye personelinin alışılagelmiş hantal yapısı ile devam edileceği anlamına gelmediğini vurgulayan Ekinci şunları söyledi:

“Biz bir yandan personelimizi kendi tempomuza uygun hale getirirken bir taraftan da tabi ki Ankara’dan buralara akacak hizmetleri fazlalaştırmak ve hızlandırmak için mücadeleye başlayacağız.

2023’e kadar Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti arasında yapılan Cumhur İttifakı Protokolü’nden doğan haklarımızı fırsata çevirmek için çalışacağım. Bu bağlamda seçim sürecinde yanımızda duran Yozgat Milletvekili sayın İbrahim Ethem Sedef ve Kayseri Milletvekili sayın Baki Ersoy ile mesai harcayacağım.

Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Fuat Oktay Bey şehrimizi ziyaretinde birçok taahhütte bulunmuştu. Bu taahhütler için Cumhurbaşkanlığı kapısını ısrarla aşındıracağım. Cumhurbaşkanının tek yardımcılık kadrosundaki Fuat Oktay Bey’in oluşturduğu fırsatı şehrimiz açısından avantaj haline getirmenin her türlü mücadelesini vereceğim.

İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bekçi ve güvenlik görevlisi vaadi vardı. Bu vaadinin takipçisi olacağım.

Öte yandan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki gerek Yozgat milletvekillerimiz gerekse diğer YozgatlI milletvekilleri e parti ayrımı yapmaksızın mesai harcayacağım.

Belediye olarak asil görevlerimizin yanı sıra, yoksula, kimsesize uzanan yardım eli olacağız. En önemli sorunumuz işsizliğe çare olacak çalışmalara başlayacağız. Bizim dönemimizde kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Partizanca davranmayacağız. Sorgun’un imkanlarından herkesin eşit şartlarda faydalanacağı önlemler alacağız.”

Konuşmaların ardından belediye mührünü teslim alan Ekinci, eski başkan Murat Gürbüz’ü kapıya kadar uğurlayarak yolcu etti. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu