İSTAHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 TEŞVİKLERİ

Ekleyen admin on Mar 19th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Ercan Önal, iş dünyası ve girişimciler için devletin tarihi bir fırsatı daha yatırımcılara sunduğunu belirtti.

Önal, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkemizin ekonomik gücüne güç katacak bu uygulama ile istihdam düzeyi artırılacağını ve ekonomik büyümenin sağlanmış olacağını ifade ederek “Bu fırsatlardan yararlanma adına Yozgat Oda ve Borsaları olarak tüm gücümüz ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Oda ve Borsalarımızda teşvikleri detayları ile ilgilenenlere aktaracak, faydalanmak isteyen yatırımcılarımıza süreç boyunca destek olacağız. Yapılan yatırımların geleceğin Büyük Türkiye si için önemli bir adım olduğunun bilinci ile diyoruz ki;  burası Yozgat burada iş var, burada aş var” dedi.

Önal, istihdam seferberliği 2019 kapsamında uygulanan teşvikler ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Seferberlik kapsamında, mayıs ayına kadar 3 ay yeni istihdam ücret desteği, 12 ay yeni istihdamın SGK primine ve vergisine destek, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, düzenli ödemeye devamlı destek,  kalkınmaya ilave destek, önce işbaşı eğitim sonrası istihdam desteği, ihtiyacınıza uygun nitelikli işgücü eğitimine tam destek verilecek.

Ayrıca, yukarıda ifade edilen teşvikler haricinde uygulanan birçok teşvik daha bulunmakta olup zamanla bu teşvikler hakkında da bilgilendirmeler yapılacaktır.”

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu