Futsalda Mehmet Akif Ersoy şampiyon

Ekleyen admin on Mar 19th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Futsal turnuvası tamamlandı.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda yapılan final karşılaşması Sorgun Mehmet Akif Ersoy ortaokulu ve Ertuğrul Gazi ortaokulu takımları arasında oynandı.

Geçen yıl yapılan Türkiye finallerinde Türkiye 4’üncüsü olan Mehmet Akif Ersoy ortaokulu finalde Ertuğrul Gazi ortaokulunu 4-1 yenerek Yozgat şampiyonu oldu.

Sorgun Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Levent Tunçer, Yozgat birincisi ve ikincisinin Sorgun’dan çıkmasının gurur verici olduğunu ifade ederek “Bir hafta süren turnuvaya Yozgat merkezden 5, Sorgun’dan 5, Kadışehri’nden 4, Sarıkaya’dan 6, Saraykent’ten 2 takım olmak üzere toplam 22 takım katıldı. Finale ilçemizden Mehmet Akif Ersoy ve Ertuğrul Gazi ortaokulları yükseldi. Salonumuzda oynanan final mücadelesini Mehmet Akif Ersoy ortaokulu 4-1 kazanarak birinci, Ertuğrul Gazi ortaokulu da ikinci oldu. İleri bir tarihte yeri ve tarihi belli olacak olan finallerde Yozgat’ı bu iki takımımız temsil edecek. Mehmet Akif Ersoy ortaokulu geçen yıl 4. olduğu için yarışmalara yarı finalden, Ertuğrul Gazi ortaokulu ise grup aşamasından başlayacak. Ben heri iki takımımıza da başarılar diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu