Sorgun için hayallerim var

Ekleyen admin on Mar 12th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

31 Mart seçimlerinde Sorgun Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanlığı’na aday olan Mustafa Erkut Ekinci, seçim çalışmaları kapsamında gece gündüz demeden halkla buluşmaya devam ediyor. Yenidoğan Mahalle sakinleriyle buluşan Ekinci “daha mutlu, daha umutlu, göçün olmadığı, sosyal alanların, işsizliğin olmadığı bir Sorgun” sloganıyla yola çıktığını ifade etti.

Mahalle toplantılarının yanı sıra kapı kapı dolaşarak her vatandaşa Sorgun ile ilgili hayallerini anlatan Ekinci, birlikte el ele, gönül gönüle, yılmadan, yorulmadan, bütün Sorgun’u kucaklayarak hep birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Sorgunluların hepisinin aynı dertlerden mustarip olduğunu vurgulayan Ekinci “Ama sakın ola ki, ümitsizliğe kapılmayın. Kiminizden duyuyorum. ‘Sahipsiz bırakıldık, adalet terazisini şaştı, öksüz, ilgisiz kaldık, her geçen gün göç ile azalmaktayız’ diyorsunuz. Sakın böyle bir düşüncenin esiri olmayın. Siz gitmeyin bizler geliyoruz. Zira ben, hepimizin arzuladığı, hayallerini süsleyen, içerisinde kültürün, sanatın, yeşilin, doğanın, işe alımlarda adaletin, parkların, sinemaların olduğu, yollarının düzgün, yaşamanın muhteşem olduğu bir Sorgun’u hep birlikte yaşayacağımızın garantisini sizlere veriyorum. Bunu yapmak için her zaman sizinle aynı yolda yürüyeceğime, sizlerin sorunlarını dinlemek, istek ve önerilerinizi öğrenmek için, makam arabası olmadan sokak sokak buralarda tekrar gezeceğime, burada buluşacağımızın sözünü size veriyorum. Yeter ki siz de isteyin. Destek verin. Bu hayali birlikte gerçekleştirelim” dedi.

Kadınların ve çocukların sosyal hayatlarında bazı sıkıntılar olduğunu dile getiren Ekinci şunları kaydetti:

“Her mahalle seçimden sonra tekrar planlanacak ve her mahallenin isteğine göre park ve bahçeler inşaa edilecek. Kadınlarımız için sosyal destek merkezleri açılacak. Sorgun Vakfımız bu bölgelerde sizlerle birlikte aktif çalışacak eksiklerinizi giderme noktasında sizlere destek olacak.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu