ISLIK MESELESİ

Ekleyen admin on Mar 12th, 2019 kategori : Haydar Ahi. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

8 Mart Dünya kadınlar Günü münasebetiyle İstanbul‘da yürüyüş yapan bayanların, polisler tarafından durdurulmalarını protesto etmek amacıyla çaldıkları ıslık, iktidar tarafından allanıp pullanılıp ikinci bir Kabataş yalanı olarak piyasaya sürüldü. Halbu ki anayasal hakları olan bu yürüyüşü yapan bayanlar, ezan başlamadan önce ıslık çalmaya başladılar ve aynı esnada okunan ezanı duymadılar. Bunun böyle olduğunu yandaş Fatih  Tezcan bile söyledi.
Ama siyasi iktidar bir kere eline böyle bir koz geçirmiş değerlendirmeden durur mu? Üstelik tepesi üstü gitmeye başladığı bugünlerde milletin en hassas konusu ezan ile alakalı bir de konu bulmuşlar boş dururlar mı? Belki de grup arasındaki kendi elemanlarının tazgahıydı! Olamaz mı? Olur olur bal gibi olur. Bunlar için hedefe giden her yol mübah sayılmıyor mu?

Sorgun Postası’nın değerli okurları;

Aslında yukarıda bahsettiğimiz konu çok basit bir konu değildir. Biliyorsunuz, bu ıslık meselesini siyasi iktidar hemen tehlikeli bir ranta çevirmeye başladı ve  “bu ülkede ezanı kimse susturamaz “ nidalarıyla binlerce paralı elemanlarını bir anda sokağa indirdi. O paralı elemanlar  malum siyasi partinin paralı özel askerleridir ve dolayısıyla da  istedikleri zaman iç savaş çıkartabilecek kalabalığa, silaha ve maddi güce sahiptirler aynı zamanda da ceza muafiyetleri vardır. Yani, kılıfına uydurdukları takdirde, her masum ve  önemsiz olayı „darbe teşebbüsünün devamı”  olarak  görürlerse kimse onlara hiçbir şekilde ceza bile  veremez. İnanmazsanız bakın aşağıda resmi gazeteden alıntı yaptığım yazıyı okuyalım.

696 sayılı OHAL KHK’sının 121. maddesiyle, 8 Kasım 2016’da çıkarılan yasanın 37. maddesine ek yapıldı. Bu maddeye bir fıkra eklenerek, “Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır”.

Madde 37  ( fıkra 1) ne diyor peki: 15.07.2016tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamanında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden ,her türlü adli ve idasri önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun  hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiileri nedeniyle hukuki ,idari, mali ve cezai, sorumluluğu doğmaz.

Yani bu madde , resmen ama resmen iç savaşa davetiye çıkartıyor ve yandaşlarına cesaret veriyor. Adamlar her seçim öncesi ellerinde silahlarla „ asarız , keseriz, kan akıtırız „ diye  boy boy pozları boşuna vermiyorlar! Bu madde onların hamisi!

Uzun lafın kısası; siyasi iktidar, ıslık olayının ezanı susturmak için olmadığını ve ıslık çalmanın ezan okunmasından önce başladığını çok iyi biliyor. Oylarının düştüğü bugünlerde seçim arifesinde her zaman olduğu gibi gene mağduru oynamak zorundalar!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu