Şükredecek ne çok şeyim varmış!

Ekleyen admin on Mar 5th, 2019 kategori : Prof. Dr. Hamdi Temel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bu sabah gecemin uykusuz bir şekilde berbat geçmesine rağmen, ne hikmetse içim kıpır kıpır bir şekilde uyandım.

Sabahın erken saatlerinde penceremin yanına geçerekgüneşin doğuşunu seyrettim.

Penceremi hafifçe araladım ve tertemiz havanın odama girmesini sağladım ve bol bol nefes aldım. Temiz havayı adeta içime çektim. “Çok şükür yarabbi” dedim, “nefes alabiliyorum”.

Bahçemdeki ağaçlara konan kuşları seyrettim, bugün bir başka güzeller, sesleri ayrı bir tonda idi sanki.

Toprağın kokusunu aldım, o da ayrı bir kokuda beni mest ediyor gibi idi. “Bu koku alma duygusu ne müthiş bir şeymiş” diye seslice düşündüm.

Topraktaki otlar ise başlarını kaldırmaya başlamışlardı, yeşil tonlarını artık görebiliyordum. Toprak yemyeşil bir hale bürünmeye başlamıştı.

Havada yağmur bulutları ile güneş sanki raks ediyordu, bir o görünüyor bir diğeri görünüyordu penceremden. Adeta renk cümbüşü oluşmuştu. Ne mükemmel bir sahne idi…

Bir anda gök gürlemesi odamı çınlattı, sanki haydi bitkiler hayvanlar, insanlar; kış uykusundan uyanın diye bizlere sesleniyordu.

Bahar gelmişti…

Penceremden dışarıyı seyrederkenuzun bir zaman hayal âlemime daldım.

Sevdiklerim bir bir aklıma geldi. “Nede çok sevdiğim var çok şükür” dedim. Ne kadar çok sevildiğimi bilmiyorum ama benim çok sevdiklerim var diye düşünerek için için gülümsedim.

Güldükçe içim açıldığını hissettim.

“Sağlığım” dedim, “çok şükür iyiyim, Allah sağlığını yitirenlere sağlığını versin”dedim. Yürüyebiliyordum, konuşabiliyordum, yiyip içme de çok şükür bir problemim de yoktu.

Çünkü insan ancak sağlığını kaybettiği zaman sağlığın kıymetini bilirmiş.

Odamı şöyle bir göz gezdirdim. Allah’ım evsizlere yardım et dedim.

Dolaptaki eşyalarıma gözlerime takıldı, ne kadar da çok elbiselerim varmış, ben bunların hakkını nasıl ödeyeceğim dedim. Giymediğim elbiselerime gülümsedim.

“Aybaşına da az kalmış hani, çok şükür maaşımı alacağım, peki maaşı olmayanlar ya da alamayanlar”, Allah’ım bugün bana ne oldu böyle.

Kendim ile adeta hesaplaşıyordum işte.

Ne kadar da şükredecek şeylerim varmış…

Ailem aklıma geldi, çocuklarımda çok şükür büyüdü dedim. Ya çocukları olmayan aileler ne yapıyor dedim. Ya da aile kuramayanlar.

Oysa gece yatarken çok küçük bir olumsuz bir şeyi düşünmüştüm de sabaha kadar kâbuslar görmüştüm.

Küçük problemlerim hiç önemli değilmiş meğersesahip olduklarımın yanında dedim ve şükrettim…

Sizde şükredin…

www.hamditemel.com.tr

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu