Japonya’dan Bahadın’a proje desteği

Ekleyen admin on Şub 12th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Kadın İstihdamı Mesleki Eğitim Merkezi Hibe Projesi’ne Japon Hükümeti’nden destek geldi.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, Bahadında güzel şeyler yapmaya devam ettiklerini,  Bahadın Belediyesi olarak Japonya hükümetine verdikleri projenin kabul edildiği ve sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Özcan, 90 bin dolar tutarındaki hibe için Japon Büyükelçiliği’nde sözleşme imzaladıklarını belirterek “Belediyemiz tarafından hazırlanan ve Japon Hükümeti’ne sunulan ‘Kadın İstihdamı Mesleki Eğitim Merkezi Hibe Projesi’ kabul edildi. Japonya Büyükelçiliği’nin sosyal konularda kabul etmiş olduğu 8 hibe proje içinde belediyemizin projesi de yer aldı Yaklaşık 800 proje başvurusunun olduğu programda kabul edilen 8 proje içinde yer alan Bahadın Belediyesi’nin sunmuş olduğu proje, Yozgat’tan kabul edilen tek proje oldu. 90 bin dolar tutarında ki proje ile yapılacak atölye binası, Bahadın Belediyesi ile Kadın Eli Derneği’nin ortaklaşa geliştireceği kadın istihdamına büyük katkı ve

Japonya gibi dost ve kardeş bir ülkeyle diplomatik ilişkimizin de başlamasına da katkı sağlayacak” dedi.

İmzalanan hibe proje desteği için Japonya Büyükelçisi Sayın Akio Mıyajıma ve Bahadın Belediye Başkanı Sayın Dilaver Özcan’a teşekkür eden CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven de,

“Sorgun ilçemize bağlı Bahadın Belediyesi’nin büyük imkânsızlıklar içinde kendi kaynaklarıyla yaptığı kadın emeğine yönelik kooperatif çalışmalarına, bağcılık ve halk market gibi projelerine şimdi Kadın Sosyal Destek Merkezi projesini de eklemesi büyük bir başarıdır. Japonya tarafından verilecek hibe ile yapılacak bu merkez istihdama ve eğitime yönelik çalışmalara ev sahipliği yapacak. Ayrıca içinde bulunacak atölyede kadınlar kendi yöresel ürünlerini üretecek. Bahadın’ın gerçekleştirdiği bu projeleri Yozgat geneline yaymamız lazım. Halkın içinde halkla beraber bir yerel yönetim anlayışı ancak böyle olur” diye konuştu.

Ankara’da Japonya Büyükelçiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, belediye personeli, meclis üyeleri, Bahadın Kadıneli Derneği Başkanı Serpil Atakul Çıtak katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu