Arslan projelerini açıkladı

Ekleyen admin on Şub 12th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun halkının büyük teveccühü nedeniyle BBP’den belediye başkan adayı olduğunu açıklayan Sorgun Belediye Başkan Adayı Üzeyir Arslan, seçim irtibat bürosunda düzenlenen toplantıda projelerini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Fatih Koçer, Büyük Birlik Partisi İl Genel Meclis Üyesi Adayı Murat Altunok, Alperenler ve vatandaşların katıldığı toplantıda projelerini detaylarıyla açıklayan Arslan, “Bizim davamız Allah ve Sorgun davası. Bizi Ak Parti aday adaylığı sürecinde Ankara’ya çağırıp yapacağımız işlere kadar belediyeye alınacak personele kadar konuşanlar belediye bütçesinden verilen yemekte yiyip içip davadan bahsetmiş. Bizim davamız Sorgun davası. Ben onun için onların treninden indim. Koltuklarını sağlama almak isteyenlerle aynı trende olamazdım. 31 Martta Sorgun Belediyesi’nde hakkaniyet, adalet, kısacası halkımızla birlikte biz kazanacağız” dedi.

GEREKİRSE BİLDİKLERİMİ AÇIKLARIM

Arslan, seçim süreci boyunca kendileriyle uğraşılması halinde gerekirse bildiklerini tek tek vatandaşlara açıklayacağını vurgulayarak “İttifakın içinde bulunan Büyük Birlik Partisi’nin adayı olarak soruyorum. Bunlara BBP ne yaptı? Alacağı beşyüz oy diye bizleri küçümseyenler yaptıkları toplantıda Sorgun’a yapacaklarını değil de Üzeyir Arslan’ı konuşmuşlar. Benim derdim Sorgun. Benim hayalim caddesiyle, sokağıyla, jeotermaliyle, eğitimiyle kalkınmış bir Sorgun. Bizler muhtarıyla mühendisiyle birlikte ortak kararlar alıp asla tek adamlık yapmayacağız. Vatandaşlarımız Sorgun’u kırk başkanlı bir ilçe yapmayacak.” dedi.

VETERİNERLİK FAKÜLTESİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yapılan toplantıda projelerini de açıklayan Arslan Veterinerlik Fakültesinin kasıtlı olarak sürüncemede bırakıldığı görüşünü savunarak “Veterinerlik Fakültesi siyasi irade konulmadığı için bugünlere kadar sarktı. Bu Veterinerlik Fakültesi’ni yaparsak Üzeyir Arslan’ın hanesine yazılır diyenler bir yeri belirlemek için alt ay uğraştı. Biz bu fakültenin takipçisi olacağız ve Sorgun’a kazandıracağız.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Konuşmasında önemli projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Arslan şunları kaydetti:

“Mükremin Göleti bölgesinde bulunan 360 dönümlük arazide butik oteller kurulacak. Termal turizmin bu bölgede kalkındırılması için elimizden geleni yapacağız. Çiçek seraları kurarak bayanlarımıza yönelik istihdam sahaları oluşturacağız.  Belediyenin elektrik gideri kurulacak güneş enerjisi santralleriyle ortadan kaldırılacak.. Sorgunlular olarak aspesli borulardan su içiyoruz. Bu Sorgun için en önemli sorun. Bu yenilemeyi biz yapacağız. Sorgun’u bu aspesli borulardan kurtaracağız. Sorgun’un göbeğinde garajlar mevkiinde timsah ve at heykelleri olan bir göbek yaptılar. Allah aşkına soruyorum bu göbeğe Sorgun’u temsil eden bir madenci heykeli yapılamaz mıydı? Sorgun Devlet Hastanesi yanına hasta yakınlarına konuk evi yapacağız. Eski Belediye Meydanına yapılması gerekenleri kamuoyuna sorup halkımız ne isterse onu yapacağız.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu