Adım Adım Play Off’a

Ekleyen admin on Şub 12th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi B Grubu’nda mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor, evinde TKD Kuzey Enerji Gümüşhane Torul Gençlik Spor’u 3-1 yendi.

Ligin ikinci yarısında evinde oynadığı üç maçın tamamını kaybeden temsilcimiz, bu kez Gümüşhane temsilcisini 3-1’lik skorla geçerek, evinde ilk galibiyetini aldı.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan ve Kaymakam Mustafa Altınpınar, Yozgat KYK Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Belediye Eski Başkanı Ahmet Şimşek ve çok sayıda sporseverin izlediği karşılaşmanın ilk setine iyi başlayan ev sahibi Sorgun Belediyespor, pasörümüz Sercan’ın servislerinde üst üste 3 sayı alarak öne geçti.

Maçın ilk teknik molasına kadar aradaki farkı giderek açan Sorgun Belediyespor ilk teknik mola öncesinde durumu 9-4 yapınca Gümüşhane Torul kenar yönetimi mola aldı.

Mola sonrasında da iyi oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor ilk teknik molaya 7 sayı farkla 12-5 önde girdi.

Maçın ilk setinde sayı farkını giderek açan Sorgun Belediyespor durumu 17-8 e getirince Gümüşhane Torul 2. Molasını almak zorunda kaldı.

İkinci mola sonrasında da iyi oynayan Sorgun Belediyespor ilk seti 25-15 kazandı.

Maçın ikinci seti karşılıklı sayılarla başladı. Durum 6-6 iken sete ağırlığını koyan Sorgun Belediyespor ardı ardına aldığı 4 sayı ile 10-6 öne geçince Gümüşhane Torul ikinci setin ilk molasını almak zorunda kaldı. Mola sonrasını da iyi oynayan Sorgun Belediyespor, Gümüşhane Torul’un bütün çabalarına rağmen bu seti de 25-21 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Maçın 3. Seti yine ev sahibi Sorgun Belediyespor’un üstünlüğü ile başladı. Setin hemen başlarında durum 8-3 olunca Gümüşhane Torul molası geldi.

Setin sonlarına kadar aradaki sayı farkını koruyan Sorgun Belediyespor’un bir ara oyun konsantrasyonunu kaybetmesini iyi değerlendiren Gümüşhane Torul Voleybol takımı durumu 19-19 a getirdi. Bu dakikadan sonra sette karşılıklı sayılar vardı. Ancak üst üste 2 sayı alan Torul durumu 25-23 yaptı ve 3. Seti kazanan taraf oldu.

Maçın son setinde toparlanan Sorgun Belediyespor, bu sette durumu 11-6 yapınca Torul bir kez daha molaya gitti.

Maçın son teknik molasına 12-6 önde giren Sorgun Belediyespor farkı giderek açtı ve durumu 16 – yaptı. Torullu voleybolcuların tüm çabaları sonuç vermeyince Yozgat temsilcisi Sorgun Belediyespor son seti de 25-20 aldı ve maçı da 3-1 kazandı.

Aldığı 3 puanla puanını 43.4 e çıkaran Sorgun Belediyespor böylelikle puan cetvelindeki üçüncülüğünü korudu ve play oflara bir adım daha yaklaştı.

TARAFTAR SAYISI HER HAFTA ARTIYOR

Salonda ki taraftar sayısı önceki haftalara göre gittikçe artarken, özellikle bayanların sayısındaki artış dikkat çekiciydi.

Sorgun Belediyesporlu taraftarların maçın başından sonuna kadar takımlarını desteklemeleri ise maça damgasını vurdu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu