Muhtar Robinson tekrar aday

Ekleyen admin on Şub 12th, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

İlçemizin kış mevsiminde nüfusu 2 kişiye düşen Büyükkışla köyü muhtarı Durak Özdemir (73), üçüncü dönem için yeniden aday oldu.

Nüfusu yazın 25′e yükselen kışın ise 2′ye düşen 11 seçmenli köyün muhtarı, kış aylarında sadece eşine muhtarlık yapıyor.

Köyde yalnız kaldıkları için kendilerini köyün “Robinson Crusoe ile Cuma”sı olarak adlandıran çift, komşularının biran önce gelmesini bekliyor.

Büyükkışla’da  2 dönemdir muhtarlık yapan ve rakip çıkmadığı için 3′üncü dönem için yeniden aday olan Durak Özdemir’e eşi Gülbeyaz Özdemir (70) rakip oluyor.

Köy ihtiyar heyetinde eşinin birinci aza olduğunu belirten Muhtar Özdemir, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, şuan için başka bir aday olmadığını bu dönemde eşinin muhtar olmasını istediğini, olmazsa mecburen yine kendisinin aday olacağını söyledi.

Eşinin muhtar olması halinde eşine şoförlük yapacağını aktaran Özdemir, köyde yalnız yaşamaktan sıkıldıklarını çocuklarının ve komşularının gelmesini beklediklerini belirtti.

Özdemir, kışın köyde kimse olmadığı için kendisinin Robinson eşinin de Cuma olduğunu anlatarak, “Köyün bekçiliğini de yapıyoruz. Her gün komşuların evlerini, kapı kilitlerini kontrol ediyorum. Önümüzde seçim var isteyen olursa muhtar olsun biz mecburiyet karşısında muhtar oluyoruz, aza oluyoruz, köylü de ‘sen köydesin sen muhtar ol’ diyorlar.” dedi.

Köyde 2 dönemdir muhtarlık yapığını, 3′üncü ye de kendisinin yapacak gibi görüldüğünü dile getiren Özdemir, “Eşim bana rakip, ‘ben muhtar oluyum’ diyor, ben de pek istemiyorum ama isterse olacak. Eşim şuan birinci aza bu seçilirse ben birinci aza olurum. İnşallah komşular eşimi ister de ben kurtulurum. Ben de ona şoförlük yaşarım.” ifadelerini kullandı. Gülbeyaz Özdemir de, kışın komşularının köyden gittiğini ifade ederek, “Genelde yaşlı oldukları için soba yakamıyorlar onun için kışın gidip yazın geliyorlar. Bizde komşularımızın biran önce gelmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Özdemir, köye muhtar olmak istediğini, eğer muhtar olursa eşinin de aza olacağını aktardı.

Anne ve babasını ziyarete gelen Hüseyin Özdemir, oğlu, balıkeside yaşıyoruz, özle bizi buralara getirdi, srüpriz yaptık onu ziyarete geldik. bizim geleceğimiz bilmiyorlardı. Köyde yalnız yaşıyorlar, bizde bundan dolayı üzülüyoruz, sık sık ziyarete gelmek istiyoruz ama işlerden dolayı gelemiyoruz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu