Ne güzel bir dünya ya!

Ekleyen admin on Şub 5th, 2019 kategori : Prof. Dr. Hamdi Temel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sabahın erken saatlerinde pamuk gibi bir güvercinin pencereme vurması ile uyanıverdim. Hayret yatağımdan kalkarken kendimi hiç yorgun hissetmiyordum.

Elimi yüzümü yıkamak için banyoya giderken oğlumun odasına göz attığımda odasının son derece düzenli olduğunu gördüm ve oğlum masa başında ders çalışıyordu ve yatağının üzerinde ise okunması gereken bolca kitapları vardı. “Babacığım günaydın, bugün çok dersim var, kahvaltıdan sonra daha önce aldığımız bu kitapları beraber okuyabilir ve konuları tartışabilir miyiz? Yazarları merak ediyorum” sorusuna büyük bir heyecan ile ve şaşkınlık ile “tabiki oğluşum” deyiverdim.

Hanım “kahvaltı hazır” sesi ile mutfağa geçtik ve tamamen bahçe ürünleri ve el yapımı ile donanmış müthiş bir kahvaltı bizleri bekliyordu. Kahvaltıdan sonra haberleri açtım. Spiker enerjik bir ton sesi ile “enflasyonun bu yıl sıfır olduğunu ve bankaların sıfır faizli kredi verebileceklerini söylüyordu”.

“Nasıl yani” şaşırmışcasına dedim. İnanılmaz bir şeydi bu. Kulaklarıma inanamıyordum.

Haberlerde devamla bir bakan “muhalefete teşekkür ederim, onların yardımı ile biz milletimize daha büyük bir hizmet veriyoruz” diye muhalefete methiyeler dizmeye başlamıştı.

Muhalefetin sözcüsü ise “iktidarın her zaman yanında olduklarını, görev süreleri bitene kadar onlara her türlü desteği vereceklerini” belirtiyorlardı.

Hayret! Haberlerde hiçbir bir şiddet olayları da yoktu. O onu öldürdü bu buna eziyet etti gibi bir haber de duymuyordum.

Tüm dünya da terörün bittiğini ve her insanın hak ettiği şekilde insanca yaşacağından ve artık her ülkede demokrasinin olduğundan bahsediyordu haberin sonunda.

“Çocuklar bizler için çok önemli, onlar her zaman gülmeli ve oyun oynamalı” diye tatlı bir tebessüm ile bitirdi haberleri sunan spikerimiz.

Dışarı çıkmalı idim. Anormal şeyler oluyordu sanki. Anormal gibi olsa da çok hoş bir şeydi bu ya…

Sokaklar sessiz ve huzurlu, hayvanlar başıboş değil ve eziyet görmüyorlar, cadde köşelerinde ya da cafelerde ise herkes gülerek sohbet ediyorlardı.

Trafik ise sessizce akıyordu. Korna sesi yok, bağrışlar ya da kavgaların yerini tebessümler almış, herkes birbirine yer verme gayretinde idi. Trafiğin tüm kurallarına uyuluyordu.

Tertemiz bir havada bol oksijen alarak yürüyordum, ağaçlar kırılmamış, çiçekler rengârenk açmış, etrafta ise mis gibi hanımeli veya manolyaokuları vardı. Menekşeler ve güller etrafta sıra sıra dizilmişlerdi, onlara bakarken ne güzel yaratılmışlar diyordum…

Dilencileri gözlerim aradı, onlarda yoktu.

Birisi “benim zekâtım kaldı onu kime vereceğim diye bağırıyordu” ama herkes başkasına ver diye nasihat ediyordu. Fakirde kalmamıştı sanki…

Şaşırıyordum.

Lokantalar ise ağzına kadar dolu idi. “Paranız yoksa ikramımızdır” tabelasını görmüş ve hemen garsona sormuştum “bu tabeladan sonra para kazanabiliyor musunuz ki?” garson ise “abi bu zamana kadar tek tük parası olmayan geldi, hiçbir problemimiz yok elhamdülillah” dedi.

Etrafıma baktım da hiç kimsenin elinde telefon yoktu ve herkes birbiri ile sohbet ediyordu.Ya da ellerinde gazeteler veya kitaplar vardı. “Ne güzel bir dünya ya” diye içimden düşünürken bangır bangır çalan telefonunum sesi ile içimdeki bir tebessüm ve neşe ile uyanıverdim.

Sendeleyerek ve kendimi yorgun hissederek telefonumun alarm sesini kapadım ve bir rüya imiş diyerek tekrar yatağıma uzandım ve içimden “keşke gerçek olsa idi” diye de bir ah çektim…

www.hamditemel.com.tr

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu