BİR HATIRA VE BİR İTİRAF

Ekleyen admin on Şub 5th, 2019 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sene 2005, Kanada’nın Montreal kentinde yaşayan çocuklarımızı ziyarete gitmiştik. Damadım, 2 arkadaşıyla birlikte bir piza imalatı üzerine bir iş yeri açmış çalışıyorlardı. Bizi de ailece piza yemeğe davet ettiler, gittik. Montreal’in işlek bir caddesinde güzel bir mekân ve maşallah işleri de gayet güzel gidiyor.

Akşamüzeri bisikletli bir beyefendi geldi. Bizim damat adamın eline bir tomar piza reklamı verdi ve akabinde de 50 CAD (Kanada Doları) para verip gönderdi. Sordum bu hal nedir? Damat dedi ki: Baba bu şahıs, Romanya’dan iltica etmiş bir mühendistir. Her hafta gelir, bizim piza reklamını dağıtır ve 50 Dolar da parasını alıp gider.

Ben bu ve buna benzer orada yaşadığım bazı olayları muhtelif mahfillerde anlatıp, o şa’şalı ülkelerin yalancı parıltıları ile güzel ülkemin mukayesesini yapardım. Ama gel gör ki, özellikle saplantılı bazı zihniyetin temsilcileri bunu anlayamıyorlardı veya işlerine gelmiyordu.

İşte onlardan biri de bu gerçeği şimdi itiraf ediyor:

GERÇEK BİR İTİRAF

Yurtdışında firarî olarak yaşayan ve sosyal medyada yaptığı yayınlarla tanınan Said Sefa; 17.01.2019 günlü medyaya düşen, videosunda yurtdışındaki firarî Fetöcülerin hâl-i pürmelâlini anlatıyor: Avrupa ve Amerika’da öyle şa’şalı bir hayatın olmadığını anlatan S. Sefa, kendisinin 3 yıldır Kanada’da yaşadığını ve çocuklarını göremediğini, burada bazı ailelerin parçalandığını kaydettiği videosunda firarilere de bazı nasihatlerde bulunup bulunduğu ülkenin kadrini bilmeleri gerektiğini hatırlatıyor.

Dahası, Türkiye’ de ne olursanız olun; oradaki hizmetiniz, akademik kariyeriniz burada hiçbir işe yaramıyor. Burada pek çok akademisyen, Dr. ve Mühendis ya piza dağıtıyor ya da uber taksi şoförlüğü yapıyor diyor, Said Sefa.

Türkiye’yi dışarıya karşı karalama kampanyasına girişen zümreye de ibret olması bakımından bir gerçeği ifade eden Sefa, suçlu Fetöcülere de şöyle tavsiyelerde bulunuyor: Hâkim huzuruna çıkın, suçlarınızı itiraf edin, paşa paşa yatın, Avrupa ve Amerika hayallerinden uzaklaşın. Vicdanınız rahatlasın v cezanızı Türkiye’de çekin…

Said Sefa’nın bu itirafı; sahte bir Mesih’in peşine düşüp bu ülkeye ihanet edenlere ve kandırılanlara çok ciddi bir ikazdır. Umarım, vicdanı tefessüh etmemiş olanlarda makes bulur.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu