Evimizde yine yenildik:1-3

Ekleyen admin on Oca 29th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi B Grubu’nda mücadele eden Sorgun Belediyespor evinde oynadığı 3. karşılaşmasından da Fındıklıspor’a 3-1 yenilmekten kurtulamadı.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma her iki takımında aldığı karşılıklı sayılarla başladı. İlk teknik mola öncesi aradaki sayı farkını 4 e çıkarak Fındıklıspor durumu 9-5 yaptı. ilk teknik molasına konuk ekibin 12-9 önde girdiği ilk sette, Sorgun Belediyespor teknik mola sonrası oyunda dengeyi, sette de beraberliği yakalayarak durumu 14-14 e getirdi. 20. Sayıya kadar eşitlikle giden ilk set sonunu iyi oynayan Sorgun Belediyespor ilk seti 25-21 kazandı.

Maçın ikinci setine ev sahibi Sorgun Belediyespor iyi başladı. Güçlü rakibi karşısında iyi bir ritim yakalayan Yozgat temsilcisi, ikinci teknik molaya 12-9 önde girdi. Teknik mola sonrasını da iyi oynayan Sorgun Belediyespor farkı bir ara 7 sayıya kadar çıkararak durumu 18-11 yaptı. Bu dakikadan sonra seti kazandık havasına giren Sorgun Belediyespor karşısında toparlanan Fındıklıspor 7-1 lik bir seri yakalayarak aradaki sayı farkını 1 e kadar düşürdü ve durumu 19-18 e getirdi. Oyunda üstünlüğü tekrar ele geçiren Sorgun Belediyespor3-1 lik bir seriyle durumu 22-19 yapsa da, Fındıklıspor 3-0 lık yeni bir seriyle durumu eşitledi ve 22-22 yaptı. Setin normal süresi 24-24 e gelince uzatmalarda iki sayı alan Fındıklıspor bu seti 26-24 kazandı ve setlerde eşitliği sağladı 1-1

Maçın üçüncü setinde bariz bir Fındıklıspor üstünlüğü vardı. Üçüncü teknik molaya 12-5 üstün giren Fındıklıspor, teknik mola sonrasında aradaki farkı daha da açtı ve durumu 17-9 yaptı. Set sonlarına doğru biraz toparlanan Sorgun Belediyespor aradaki sayı farkını 2 sayıya kadar düşürüp durumu 21-23 e getirse de Fındıklıspor setteki avantajını iyi kullandı ve bu seti de 25-21 kazanarak setlerde 2-1 üstün duruma geçti.

Maçın son seti büyük bir çekişmeye sahne oldu. Maçın son teknik molasına konuk ekip Fındıklıspor 12-11 üstün girdi. Teknik mola sonrasında oyunda üstünlüğü sağlayan Fındıklıspor farkı 5 sayıya kadar çıkararak sette durumu 20-15 e getirdi. Toparlanan Sorgun Belediyespor üst üste aldığı sayılarla 23-22 öne geçse de konuk ekip Fındıklıspor bir kez daha üstünlüğü ele alıp bu seti de 26-24 kazanarak 3 puanın sahibi oldu. Sorgun Belediyespor böyleci evinde oynadığı üçüncü maçında da taraftarlarına hüsranı yaşattı. Solhan Spor’un Gümüşhane Torul’u 3-0 yenmesiyle puan cetvelinin ikinci sırasına yerleştiği son haftada Sorgun Belediyespor bir basamak gerileyerek üçüncü sıraya indi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu