Doğankent Jandarma Karakolu törenle açıldı

Ekleyen admin on Oca 22nd, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun’un Doğankent beldesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Doğankent Belediyesi tarafından tadilatı yapılıp yeniden döşenen jandarma karakolu, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Törende konuşan Yozgat Valisi Kadir Çakır, devletin asli görevinin güvenlik olduğunu, sahip olduğu topraklarda bu güvenliğin sağlanamaması durumunda ciddi sıkıntılar olacağını belirtti.

Türkiye kendi silahını yapan, askeri malzemesini üreten bir ülke olduğunu vurgulayan Çakır “Biz bir taraftan dünyanın en güzel ülkesinde, diğer taraftan da en sıkıntılı bölgesinde yaşıyoruz. Allah’a hamdolsun, Türkiye kendi silahını yapan, askeri malzemesini üreten bir ülke oldu. Nerdeyse içerde teröristlerin tamamına yakınını bertaraf edildi. bölgede de ciddi söz sahibi olmaya başladık. İnşallah Allah bundan sonraki günlerimizi daha mutlu, huzurlu ve bereketli olur” dedi.

Doğankent’te Jandarma Karakol Komutanlığı’nın 2000 yılında açıldığını, ancak suç oranının düşük olması nedeniyle kapatıldığını ifade eden Çakır “Bizim karakollarımızdan asıl istediğimiz suçluyu yakalamaktan ziyade, suçu önlemektir. Burası çok sayıda köye hitap ediyor. İnşallah hayırlı hizmetler yapılır. Buranın yapımında Belediye Başkanımız Doğan Sungur’un ve belde halkının çok büyük katkıları olmuş. Buradaki askerleri her zaman kendi evlatları gibi görmüşlerdir. Ben başta albayımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah burasının suçların önlenmesinde çok büyük katkıları olur” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Doğankent Jandarma Karakol’u törenle hizmete açıldı. Tören sonrasında Doğankent Belediyesi’nde kokteyl ve yemek verildi.

Törene Vali Kadir Çakır, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Sorgun İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, belediye başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu