Payası rahat geçtik:3-0

Ekleyen admin on Oca 22nd, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Ligi B Grubunda mücadele eden Sorgun Belediyespor deplasmanda oynadığı Hatay Payas Belediyesporu 3-0 yendi.
Payas Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya çok hızlı başlayan takımımız hemen maçın başlarında 4-1 öne geçince Payas teknik heyeti mola almak zorunda kaldı.

Mola sonrasında da iyi oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor bu üstünlüğünü teknik molaya kadar sürdürerek rakibine sadece 2 sayı verdi ve ilk teknik molaya 12-2 önde girdi.

Teknik mola sonrasında da üstün oyununu rakibine kabul ettiren takımımız, farkı 11 sayı açıp durumu 18 -7 ye getirince, ev sahibi takım ikinci molasını almak zorunda kaldı.

Ancak mola sonrası da rakibine sayı şansı tanımayan Sorgun Belediyespor servislerden ve ataklardan bulduğu 7 sayı ile durumu 25-7 yaptı ve ilk seti 18 sayı farkla kazandı.

Maçın ikinci seti karşılıklı sayılarla başladı. Teknik mola öncesine kadar eşitlik devam ederken maçın ikinci teknik molasına yine Sorgun Belediyespor  12-10 önde girdi.

Mola sonrasında üstünlüğü tekrar ele geçiren takımımız durumu 17-12 yapınca Payas ikinci setin ilk molasını almak zorunda kaldı.. Sorgun Belediyespor mola sonrası üst üste iki sayı alıp skoru 19-12 yapınca ikinci setin ikinci molasını da alan ev sahibi takım ne yaptıysa farkı kapatamayınca Sorgun Belediyespor bu seti de 25-15 kazandı ve setlerde 2-0 öne geçti.

Maçın üçüncü setine maç bitti havasıyla çıkan Sorgun Belediyespor karşısında bu kez, Payas Belediyespor iyi başladı. Setin başlarında 5-1 öne geçince konuk ekip biraz canlandı ve durumu 5-5 yaptı.

Payas son sette üstünlüğü bir kez daha ele alarak maçın son teknik molasına 12-10 önde girdi.

Teknik moladan iyi dönen Sorgun Belediyespor ardı ardına aldığı 3 sayı ile durumu 13-12 ye getirince Payas teknik heyeti son setin ilk molasını almak zorunda kaldı.

Teknik mola sonrasında her iki takımında aldığı karşılıklı sayılarla sette durum 18-15 konuk ekip lehine olunca, son setin son teknik molası yine  Payas bencinden geldi.  Son mola sonrası üstünlüğünü daha da artıran Sorgun Belediyespor farkı 5 e çıkardı ve seti 25-20, maçı da 3-0 kazanarak haftayı 3 puanla kapatmasını bildi.

Aldığı üç puanla puan cetvelindeki ikinciliğini koruyan Sorgun Belediyespor, önümüzde ki Pazar günü kendi evinde oynayacağı Fıdıklıspor maçının hazırlıklarına dün akşamüzeri yaptığı antrenmanla başladı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu