ÜNİVERSİTE VE MEB İŞBİRLİĞİ

Ekleyen admin on Oca 22nd, 2019 kategori : Yahya Aksoy. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

İTÜ  Rektörü ile MEB arasında 16  Ocak  2018 günü  “Mesleki ve  Teknik Eğitim İşbirliği  Protok” imzalanmış.

İlk kez uygulanacak bu çalışma ile Beşiktaş Ziya Kalkavan  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampus ‘nda İTÜ tarafından  İTÜ Mesleki ve <taknik Anadolu Lisesi kurulacak. Lİsenin  öğretim kadrosunun çoğunluğu akademisyenlerden oluşacak. Öğretmenlere hizmetiçi eğitimler de akadeisyenlerce verilecek.

2023 eğitim  vizyonu kapsamında uygulanacak model Türkiye’de bir ilk olmakta.

Lisede, bilşim teknolojisi , biyomedikal teknoşojiler,elektrik, elektronik teknolojisi ve denizcilik  alanında eğitimle vdrilecek. 2019-2020 öğreim yılında eğitim afaliyetlerine başlayacak.

Bugünü,”tarihi bir gün “olarak değerlendiren MEB Prof.Dr. Ziya Selçuk’u ve İTİ Rektörünü  böylesine çağdaş, akılcı, bilimsel , teknik  ve örnek  bir projeyi uygulama alaında ilk kez  almalarından dolayı kutluyorum.

Bu projenin Türkiye geneline yayılması ve  ve her ilde kurulu üniversitelerce benimsenmesi için  MEB ile YÖK arasında bir anlamlı ve kapsamlı prokol daha yapılmalıdır.

Orta öğretimde mesleki ve teknik  eğitimin , üniversitelerin bilgi, birikim ve akademik gücünden yararlanması çok yerinde olacaktır.

Bu  çağdaş projeyi herkes desteklemeli ve çoğalmasını teşvik etmelidir.Eğitim gelecektir…

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu