Evimizde Ziraat Bankasına da yenildik:1-3

Ekleyen admin on Oca 15th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT (AA) – Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi B Grubunda mücadele eden Sorgun Belediyespor evinde karşılaştığı Ziraat Bankası’na 3-1 yenildi.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya iyi başlayan Yozgat temsilcisi ilk teknik molaya 12-8 önde girdi. Teknik mola sonrasını da Sorgun Belediyespor iyi oynayınca aradaki fark 5 e çıktı ve durum 14-9 olunca Ziraat Bankası mola aldı. Mola sonrası toparlanan Ankara temsilcisi önce 16. Sayıda beraberliği yakaladı ardından da öne geçerek seti 25-22 kazanmasını bildi.

Maçın ikinci seti karşılıklı sayılarla başladı. Bu setin başlarında da Sorgun Belediyespor farkı 4 sayı açıp durumu 8-4 yapınca Ziraat Bankası koçu ikincisetin de ilk molasını almak zorunda kaldı. Çok çekişmeli geçen ikinci sette teknik molaya 12-6 önde giren taraf yine Sorgun Belediyespor oldu.  Ancak oyunda dengeyi sağlayan Ziraat Bankası bir kez daha rakibini yakaladı ve durumu 22-22 ye getirdi. Bu dakikadan sonra büyük bir çekişmeye ve heyecana sahne olan uzatmaya giden sette Sorgun Belediyespor son sözü söyleyerek 30-28 seti kazandı ve setlerde eşitliği yakaladı. 1-1

Maçın 3. Setinin tamamında üstün olan taraf Ankara temsilcisi Ziraat bankası voleybol takımıydı. Maçın üçüncü teknik molasına 12-7 önde giren konuk ekip aradaki farkı daha da açıp durumu 19-13 yapınca bu kez Sorgun Belediyespor mola almak zorunda kaldı. Mola sonrası biraz toparlanan ev sahibi Sorgun Belediyespor durumu 17-20 ye getirince Ziraat Bankası bu kez molayı aldı. Mola sonrası Sorgun sayı farkını 1’e indirip durumu 21-22 yapsa da Ziraat Bankası bu seti de 25-21 kazanarak setlerde 2-1 öne geçti.

Maçın dördüncü setinde baştan sona üstün olan Ziraat Bankası rakibini adeta sahadan silerek sürekli farkı açtı ve son teknik molaya 12-6 önde girdi. Maçın bu setinde Sorgun Belediyespor rakibinin ne smaçlarına, ne servislerine, ne de iyi oyununa karşılık veremeyince 13 e 4 lük bir seri yakalayan ve küme düşmeme mücadelesi veren Ziraat Bankası ligde şampiyonluk kovalayan Sorgun Belediyespor’u sahadan sildi ve 3-1 yenerek 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu.

Maç sonu bir açıklama yapan Sorgun Belediyespor Başkanı Hikmet Vural, kendi evlerinde iki haftadır yenildiklerini ve bunun kabul edilemeyeceğini belirtti.

Kendilerini büyük oyunculardan kurulu bir ekip olarak görenlere bıyığı bile terlememiş çocukların büyük bir tokat vurduğunu ifade eden Vural “Oyuncularımızın bir an önce kendilerini toplaması lazım. Alınan bu yenilgiler oyuncuları, bizleri ve hatta spor severleri büyük bir üzüntüye sevk ediyor.  Ben oyuncularımızı uyarıp, bir an önce kendinize gelin ve sahaya terinizi akıtın, yoksa büyük bir hüsrana uğrarız” diyorum.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu