Su ve Jeotermal ısınma fiyatlarında indirim

Ekleyen admin on Oca 11th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT– Sorgun Belediyesi’nin enflasyonla topyekun mücadele kapsamında 2019 yılında şehir şebeke suyu ve jeotermal ısınmada % 10 indirim yapacağı açıklandı.

Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, yapılacak indirimin 2018 yılı fiyatları üzerinden yapılacağı müjdesini vererek şunları kaydetti:

“Son dönemde pek çok kurum ve kuruluşun enflasyonla mücadele konusunda indirimler yaptı. Biz de belediye olarak enflasyonla mücadele kampanyasına katıldık. 2019 yılında Beğendik bölgesinde jeotermal kaynaklı ısıtma ve şebeke içme suyuna zam yapılmamasının yanı sıra, yüzde on indirim yapılmıştır. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlarda vatandaşlarımızın daha rahat etmeleri ve yaşam standartlarında iyileştirmeye gitmek amacıyla enflasyonla mücadele kampanyası çerçevesinde zam yapılmaması ve mevcut fiyatlar üzerinden yüzde on indirim yapılması için talimatları verdik. İndirimimiz vatandaşın faturasına yüzde 10 olarak yansıyacaktır. İndirimler 2018 yılı fiyatları üzerinden hesaplanacaktır. Yine jeotermal ile ısınan konutlarda da aynı indirim geçerli olacaktır. Sorgun Belediyesi olarak böylelikle vatandaşlarımızın bütçelerine küçük de olsa bir katkıda bulunmuş olduk” dedi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu