Minikler sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Ekleyen admin on Oca 11th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT – Sorgun Şehit Hamza Uludağ anaokulu öğrencileri, hazırladıkları proje çerçevesinde sokak hayvanlarına sahip çıkıyorlar.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, anaokulu öğrencilerinin özellikle havaların çok soğuk gittiği ve kar yağışı ile dondurucu soğukların yaşandığı bu günlerde, böyle bir projeyi hayata geçirmelerinin çok anlamlı olduğunu söyledi.

Ekinci, tüm doğanın karla kaplandığı kış mevsiminde gerek barınak, gerek yiyecek konusunda sokak hayvanlarının oldukça zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini ifade ederek “Şehit Hamza Uludağ anaokulu öğrencilerimiz, bizim dışımızdaki canlılara, yardıma muhtaç, güçsüz ve hatta pis durumdaki hayvanlara yardım edebilmek, onlara merhamet etmeyi, onları sevmeyi öğretmek amacıyla ‘Sokak hayvanlarına sahip çıkıyorum’ projesini hayata geçirdiler. Velileri ve öğretmenlerinin desteğiyle  hayata geçirilen proje kapsamında sokak hayvanlarının üşümemesi için birer hayvan barınağı yapıp sokağa bıraktılar.Ben öğrencilerimizi, velilerimizi ve tüm emeği geçenleri kutluyorum” dedi. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu